Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Murat Kocagöl


Üniversite öğrencilerinin ev sorunu,

Üniversite öğrencilerinin ev sorunu,


Sevgili okurlarım bu yazımda üniversite öğrencilerinin ev sorunu konusunu işleyecegim.
Ülkemizde  neden üniversite öğrencilerine ev verilmez, neden kiralar yüksek olur,
Neden hep problemler olur.
Sevgili okurlar, 
Öğrencilere evi kiralarsiniz kira bin TL ise siz bin beş yüze verirsiniz. Çünkü öğrenci mecburdur itiraz edemez öğrenciyim dese de tutmak zorundadır. 
Öğrenci evi iki kişiyiz yada biz üç kişiyiz diye tutar fakat kirayı ucuza getirmek için başlar arkadaş larını toplamaya çünkü kirayı ucuza getirmesi gerekiyor.
Bir minderlik yer olsa bir arkadaş der ve alır. Öğrenci bu konuda haklıdır çünkü aldığı burs yada harçlığı sınırlıdır. Böyle yapmak zorundadır fakat bir kaç gün geçer şikayetler başlar gürültü ,tanınmayan kişilerin binaya gelip gitmeleri , derken ev sahibi her sefer kiracısı ni arar öğrenci arkaslari olduğunu bahseder ve yapacak bir şey olmadığını anlayan ev sahibi gelecek yıl öğrenciyee v vermemeye karar  verir. 

Olayın bir yüzü de eğer  eşyalı vermişsiniz yıl sonunda verdiğiniz eşya perde çıkmıştır.
Öğrenci  parasız kalırsa para edecek şeyleride satmaya kalkacaktır. 
İşte bütün bunları  yaşayan ev sahibi bir dahaki sefere öğrenciye ev vermemeye tövbe eder.  Öğrenci evden çıkar eve edeceğiniz tadilat v e masraflar yıllık kira gelirinden fazladır şimdi soruyorum size siz olsanız bu durumda öğrenciye ev verirmisiniz.
Tabi bütün öğrencilerimiz aynı değildir içerisinde iyi olanlarda çoktur ancak sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek  yer ata sözü geçerlidir. 
Öğrencilerimize burada büyük sorumluluk düşmektedir onlarda dikkate almaları gereken sorumlulukları yerine getirilmediği için bu  zorlukları  yaşadıkları bilmeleri gerekir. Bütün öğrencilerimize başarılar diler ev sahiplerine de eğitime katkıda bulunmak için öğrencilerimize yardımcı olmalarını temenni ediyorum.

 • BIST 100

  1.410%-0,16
 • DOLAR

  9,2572% 0,87
 • EURO

  10,7854% 1,05
 • GRAM ALTIN

  526,36% -0,73
 • Ç. ALTIN

  868,494% -0,73