Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Rasim Gül


Türkiye’nin Adam Gibi Adamlara İhtiyacı Var


 1800 yıllarından başlayan, Türkiye Cumhuriyeti ile devam eden, yaklaşık 220 senelik sürede, devlet ve millet için inanarak görev yapacak adam gibi adam yetiştiremedik, yetişmiş olanlara da görev vermedik. Seçilenler içinde de oranı asla % 10 nu geçemedi, nedeni de iktidar despotluğu ve şark kurnazlığı ile biat kültürünü geliştirmek ve bu kültürü güçlülerin kendi çıkarlarına kullanmasıdır.

Adam gibi adam deyince akla gelenler; Sözüne güvenilir, lafının arkasında duran, kendine güvenen, özü sözü bir, vicdanlıdır, merhametlidir, çalışkandır, işini gücünü ihmal etmez, zora geldiğinde

Kaçmaz, hatasını anlayıp özür diler, nerede nasıl hareket edeceğinin bilir, kalbindeki duygu ile beynindeki düşünce paraleldir, kendisi için istemediğini başkaları içine de istemez, ülkesinin sorunları ile ilgilenir, ilim irfanı takip eder. 

Düzmece ve aldatmaca sağcılık, solculuk, milliyetçilik, dindarlık adı altında insanlarımızı çeşitli gruplara siyasi çıkarları için böldüler, parçaladılar, yer yer birbirine selam dahi vermeyecek hale getirdiler, hatta birbirlerini acımasızca öldürmelerini bile seyrettiler. Biz kimsenin, sağcı, solcu, milliyetçi, dindar veya başka bir şey olmasına karşı değiliz, neden orada olduğunu bilsin, yeter ki kullanılmasın, ADAM gibi ADAM olsun.

200 senedir, İlmi Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür, nesiller yetiştirileceği yerde, aileden başlamak üzere bütün her yerde her zaman, ağasına paşasına, partisine, cematına-tarikatına ölümüne bağlı nesiller yetiştirmekle meşgul olanlar yeri geldiğinde bağırıp çağırıyorlar insanlar bozuldu diye. Bu neye benziyor derseniz bir hırsızın, hırsız var diye bağırmasına.

Sözü Aksaray’ımıza getirerek, tüm seçilen ve atananlar içerisinde adam gibi adamlarımızı saymaya kalksak aceba sayı ne kadar olur? Biz bu soruyu okurlarımıza bırakarak, ilimizde ve ülkemizde insan olarak ne yapmamız gerektiğini beraber düşünelim. Dolaysıyla önce canımız cananımız, evladı iyalimiz sonrada ilimiz ve ülkemiz için boş lafları bırakıp, birlikte faydalı işler yapalım diye.

 

Hemen aklınıza gelebilir, elimizden ne gelir, çok ama çok şey gelir; önce faydasız ve zararlı yerleri bırakıp küçükte olsa birlikler kurarak gücümüzü artırıp zararlı uygulamalara karşı çıkarak, bunuda yapamayız demeniz tamamen umutsuzluğa düşmüş, mutsuz durumdasınız demektir.

 Malumunuz olduğu üzere kötülüğe ve şerre karşı; elinizle, dilinizle, bişeyler yapmamız emrediliyor, bunu da yapamıyorsanız, kalbinizle buğz ediniz deniliyor, bunuda yapmıyorsanız, siz ya birilerine köle olmuşsanız bişeyler yapmanıza gerek yoktur.

Zeki olan halkımız, aklını kiraya vermeden bir iki yıl kullansa inanın ilimiz ve ülkemiz çok değişik ve akıldan dahi geçmeyen yerlere gelecektir. Aklını kiraya vermeden kastımız, kendinizin düşünmesi gerekenleri başkalarının sizin için düşünmesine ve karar vermesine izin vermemenizdir.

Ülkemizde, hür fikirli insanlardan devamlı korkulmaktadır, çünkü bunlar noter gibi önüne konanları tasdik etmemektedirler, yani asla birileri tarafından kullanılmamaktadırlar. Bütün halkımız böyle hareket ettiğinde kullanılma dediğimiz insanın haysiyetine dokunan, kölelik ortadan kalmış olacaktır.

                                                                            Hayrola, muvaffak ola, muzaffer ola.

 

Aksaray

18.02.2020

 • İMSAK 06:03
 • GÜNEŞ 07:25
 • ÖĞLE 13:03
 • İKİNDİ 16:02
 • AKŞAM 18:31
 • YATSI 19:47
 • BIST 100

  119.656%-0,94
 • DOLAR

  6,0675% 0,36
 • EURO

  6,5715% 0,31
 • GRAM ALTIN

  309,95% 0,84
 • ÇEYREK ALTIN

  511,4175% 0,84


İlker KARASU
5.01.2020 16:28:30
Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan