Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Yılmaz R. Demiryürek


Tarihi Görevini Yapmak


  Kardeşlerin bir olup,iri olup,çok olup,güçlü,birlikte Dünya'ya sözünü geçirip,lider olmak,Aleme nizam götürmek,Milletimizin tarihi görevi ve sorumluluğudur.Simdi Türk birliğini (Turan)ı kurmak, Devletimiz Türk Dünyası ,mazlum Milletler ,İnsanlık ve tabiatın geleceği için elzemdir, zorunluluktur ..
  Doğu bloku(Varşova paktı dağılıp Türk Cumhuriyetler'i bağımsızlıklarına kavuşunca Tüm Dünya 21. Asrın Türk asrı olacağını dillendirmeye başladılar. O dönemde kardeş Devletlerle Ergenekondan çıkışı sembolize eden demirler dövülup,çeşitli etkinlikler yapılıyordu,Bakanlardan biriside,Türk Dünyası ile ilgili görevler yapıyordu,fevkalade güzel atılımlar yapılıyor,kültürel etkinlikler yanında ekonomik,siyasi,sosyal olanda da gelişmeler ne güzel, nihayet oldu oluyor,derken!Bu harika gidişat ne olduysa akamete uğradı. Tabiki üzücü bir durum!
  Dünya'da 7 Devleti üç yüz milyonluk nüfusu ile büyük güç hiç bir Millet'e nasip olmamış olmayacak olan müthiş bir coğrafya,her şeyiyle mükemmel olan kardeşlik,devasa yapı,imkan,fırsat var,bir türlü hayata geçirilemeyen birliktelik elem ve üzüntü verici bir durum!
   Tabiki burada öncü,lider olması gereken Devlet yönetilerimiz, yapmadı,yapamadı,görevini ihmal etti,şuurlu kardeş Devletler'in liderleri defalarca uyarıda bulundular !Dilde,işte,gönülden birlik kuralım,dediler,doğruyu,hep doğruyu söylediler..Bizde nedense bu inanç bir türlü oluşmadı!Devlet yöneticilerimiz:Ya inanmadı,yada bu gücü göremedi nedense hep başka mecralarda zaman kaybedip,enerji harcadık. Bazen Avrupa Birliği,bazen Şankay beşlisi,bize yakın gibi görünüp,son planda,hatta olmaması gereken hayatın ve Dünya gerçeğiyle uyuşmayan beyhude işlerle zaman kaybedip, boşa kürek çektik. 
  Avrupa Birliği;Dilleri,soyları,kültürleri,tamamen farklı,sadece hıristiyanlık ekseninde oluşan içindede mezhep farklılığı çok,bariz, birbirini tarih boyunca öldürmüş Dünya savaşlarının mimarlarının olduğu suni bir yapı..Dağılmaya mahkum bir oluşum. 
   Şankay  birliği: Amerika ve Avrupa'ya karşı kurulan korumacı,veya mecburiyetten oluşmuş onunda ortak hiç bir tarihi gerçeklerle bağdaşmayan oda suni bir yapı ne kadar gider meçhul ,iki Devlet arasında problem yaşanırsa hemen dağılabilecek bir oluşum..
  Bizim asıl yapılması gereken tarihi,önemli,mecburi bir birliktelik yapmak gibi görevimiz var,onun adı Türk Birliği. (Turan)   
   Soyumuz,dilimiz,dinimiz,tarihimiz,kültürümüz,geçmişimiz bir, geleceğe bakışımız aynı,artık şartlar ve içinde bulunduğumuz durum ,gelişmeler Turan'ı kurmaya mecbur etmiş,olması gereken birliktelik elzemdir. Tarihi görevimizi yapmak için aynamıza bakıp,pusulaya göre hareket etmek farz-ı ayın olmuştur. 
  Atalarımız" bir musibet bin nasihattan yeğdir"Demişler. Suriye'ye yaptığımız:Çok haklı,meşru,beka meselesi olan Barış Pınarı harekatında görüldü ki; Batı batılılığını,Araplar aldığı emirleri,Amerika her türlü oyununu oynadı hepsi görevini yapıp sütünün hükmünü isledi. Teröre Teroristlere her türlü destek vererek engel olmaya çalışırlarken  çaresizlik içinde kıvrandılar!
Avrupa'nın merkezinde Atilla'nın torunları,soydaşımız,kardeşlerimiz yüksek ve gür sesle haykırdı, yanımızda olduğunu bildirdi,Azerbaycan'da toplanan Türk Devletlerinin liderleri can kardeşlerimiz hep birlikte tüm güçleriyle yanımızda olduklarını,Türkiye'ye yapılan,yapılacak olanları kendilerine yapılmış sayılacağını en yüksek perdeden net şekilde söylediler. 
   Hele Türk Devletlerindeki o yiğit gençlerin askerlik şubelerine müracaat edip,Mehmetciklerle birlikte teröristlerle mücadele için yaptıkları bu yüce davranışları yokmu? Çok ayrı anlam ifade edip göz yaşartıcı ulvi bir inancın tezahürü!
  Hele kardeş dindaş tarihi bir dost millet ve Devlet varki can mı can,kanmı kan Temiz,yigit,samimi hakiki bir Müslüman,Bizden biri,kendilerini bizim vilayetimiz olarak gören Pakistan;Gönlümüzün taçı,yaralarımızın ilacı tam bir kardeş silahlarını ordusunu hazır kıta bizim emrimize verecek kadar Türk daha bunlara ne denebilirki! Her şey bizi bekliyor. 
  Devlet yöneticimiz bundan sonra hafızalarını canlı tutarak,olanları unutmamalı önümüze gelen bu TARİHİ fırsat ve imkanı kaçırmamalı,bir an önce Türk Birliğini kurma görevini ifa edip,gereğini yapmalı..

     Kimse bundan kacamaz, istesekte,istemesekte ,tarihte,coğrafyada,Bayrağın,sancağın gölgesi o kadar genişki biz buna mecburuz. Mazlum Milletler'inde İnsanlığın da buna çok ihtiyacı var...
  Kuracağımız Türk Birliği ; Atalarımızın emri,Peygambimizin övgüsüne mazhar olmuş bir Milletin arzusu, Allah'ın yeryüzündeki kılıcı olan Mehmetcikler'in ve onların Milleti'nin İlahi Kelimetullah sevdasıdır. Unutmayinki buna,tüm insanlığın ihtiyacı var.
  CUMHURİYET'İMİZİN 100,YILINDA TAÇLANDIRILIP, GERÇEKLEŞMESİ:EN BÜYÜK İSTEK, İDEALVE BEKLENTIMİZDİR..

Aksaray

15.07.2020

 • İMSAK 03:41
 • GÜNEŞ 05:25
 • ÖĞLE 12:55
 • İKİNDİ 16:48
 • AKŞAM 20:14
 • YATSI 21:52
 • BIST 100

  117.741%-0,56
 • DOLAR

  6,8571% -0,10
 • EURO

  7,8264% 0,01
 • GRAM ALTIN

  399,48% 0,02
 • ÇEYREK ALTIN

  659,142% 0,02