Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Yılmaz R. Demiryürek


Şuursuzlar


Elazığ'daki deprem hepimizi çok üzdü. Bu vesile ile art niyetli, çirkin düşünceli ve nemalanmak isteyen şuursuzları hep birlikte gördük.  
   Bazı şuursuzlar Elazığ Kürt mü diye sosyal medyadan kentin kimliğini sorguladılar. Hainler acı üzerinden kinlerini kustular. Vatandaşlarımızın kahir ekseriyeti bunlara büyük tepki göstererek "biz biriz ve bütünüz" diye o alçaklara haykırdılar. Şuursuz hainler bilin ki bu millet  bin yıldır birlikte yaşıyor. Kültürleri, dinleri, dilleri, ülkeleri, tarihleri, yaşama ve var olma gayeleri, ülküleri aynı iken; akrabalıklardan son derece memnun ve mutlu iken size ne oluyor? Amacınız ne?
Belli ki birileri birliğimizden, bütünlüğümüzden, kardeşliğimizden, depremde yurdun her tarafından yardıma koşup acıyı birlikte hissetmemizden son derece rahatsız olmuşlar. Buradan bir rant elde edip, hainlik yapmanın peşinde. Tabii ki sütleri, soyları, meşrepleri ve aldıkları talimatlar bunu emrediyor. 
   Milleti de devleti de ayakta tutan milli şuurdur. En büyük güçtür. Gördüler ki tüm insanımız acıyı birlikte hissetti, yaşadı, can siperane yardıma koştu; herkes kendisini Elazığlı, Malatyalı olarak gördü. O hainler de buna tahammül edemeyip kudurdular.
   Arvasi Hoca "Biyolojik ırkçılık parçalayıcı ve bölücü bir karekter taşır, içtimai ırkçılık tercihe açıktır. Aynı tarihe, aynı dile, aynı dine ve ülküye sahip insanlar arasında kan ve soy birliği şuurun güçlenmesine yol açar. Kendi içine kapanan dar bölge aşiret tabaka,etnik guruplar arasında evlilik köprüleri kurarak milli şuuru güçlendirir." der.
   Bu güzel şehrimizin insanları arasında Türk, Kürt diye bir şey olmadığı gibi, milli şuur ile yoğurulmuş, devletine bağlı, bayrağına aşık toprağı yiğitler yetiştirmiş Gakkoşlar diyarıdır. Sizin gibi hainler Elazığ'a gidip bir konuşun bir bakalım..! Ağzınızı açamazsınız, biraz sıkar! Görün bakalım başınıza neler gelir..!
   Birisi de çıkmış; Daha önce yaşadığımız en büyük acılarımızdan biri olan 1999 depremi ile karşılaştırma yapma derdinde. Bre adam(!) her olay kendi şartları içinde değerlendirir. Bu aziz millet o zaman da seferber oldu, varını yoğunu ortaya koydu, acılar paylaşıldı, yaralar azami ölçüde sarıldı, çareler üretildi. Şamil mi Tayyar mı adın her neyse(?) Senin derdin ne? Amacın nedir? Yoksa sana da depremler üzerinden bir görev mi verildi? Yıllardır bu millet karşıtlıklar üzerinden büyük sıkıntılar yaşamadı mı? 
   Şöyle diyebilirdin:
    İnşaatlar sıkı şekilde denetlenmelidir.
    Devlet binaları yeniden gözden geçirilmelidir. 
     Kentsel dönüşüm hızlandırılmalıdır. 
     Binalar güçlendirilmelidir. 
     Kaçak katlar yıkılmalıdır.
   Elazığ'ı ve Malatya'yı bilmek, tanımak isteyenlerin tarihte Balak Gaziye, Battal Gaziye, yakın geçmişimizde şehit ve kahramanımız Fethi Sekin'e bakmaları yeterli olacaktır..!
   Bizim Elazığ'ımızı, Türk-İslam şehrimizi deprem  vesilesi ile tartışmaya açan, açmak isteyenler, kirli hesabı olanlar, millî şuurdan yoksun olanlar bilsinler ki : Bu yaptıkları kötü niyetin ötesindedir. Hainliktir.
    Depremde vefat eden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerime Rabbim'den acil şifalar diliyorum. 
   Allah Milletimizi felaketlerden emin eylesin...

Aksaray

06.07.2020

 • İMSAK 03:32
 • GÜNEŞ 05:20
 • ÖĞLE 12:54
 • İKİNDİ 16:47
 • AKŞAM 20:18
 • YATSI 21:58
 • BIST 100

  115.748%-0,99
 • DOLAR

  6,8671% 0,11
 • EURO

  7,7296% 0,02
 • GRAM ALTIN

  392,38% 0,27
 • ÇEYREK ALTIN

  647,427% 0,27