Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Doç.Dr.İbrahim Baykan


Sıra Dışı Yorumlarım (40)

Sıra Dışı Yorumlarım (40)


Sıra dışı bir yazar olarak; sosyal paylaşım sitelerinde; toplumsal içerikli konularda yazıyorum.

Bir arkadaşım yaptığım yorumlarımı neden bir yazıda toplamıyorsun dedi; ben de iyi olur dedim ve bu sıra dışı yorumlarımı bölümler halinde yayınlamaya karar verdim.

İşte; size sıra dışı yorumlarım:

Aya gidiyom; bi şey istiyonuz mu?

85 yaşındaki aşı olan halama; aşıya güveniyor musun hala? Dedim. "Ta nerelerden gelmiş oğlum faydalıdır" dedi. Halamın aşıya olan itimadı mesafe olmuş.

YÖK sadece bu günün sorunu değil. Emekli akademisyenim sallamıyorum. Ne profesörler gördüm defolu. Sahte tezlerle doçent olanlar, döner sermayeyi tırtıklayanlar ve dahası kız öğrencilerine asılanlar. Her iktidar muhalefetteyken YÖK' ü kaldıracağım der ama iktidar olunca da bir güzel nemalanır.

Dünya Sağlık Örgütü başkanı adını açıklamadığı bir fakir ülkeye sadece 29 doz aşı verildiğini söyledi. Batsın bu dünya.

Ülkemde iki şeyin değeri dünya durdukça değişmez. Birincisi emekli bayram ikramiyesi olan 1000 Tl.. İkincisi poşet parası 25 Krş.

Üşenmedim balkonumdan gelip geçen 65 yaş üzerini saydım. 10 Dk. da tam 15 kişi. Kaldırın şu saçma yasağı.

Nice kitap gibi kadınlar biliyorum; okuma yazma bilmeyen adamların elinde. Nice cevher adamlar biliyorum; kömür madeni kadınların elinde.

Korona virüs salgını nedir ki; kibir salgınının yanında.

Kısa adı (KYT) olan Karantinada Yaşa Takılanlar adlı dernek kuruyorum. Yetti artık. Üye kayıtlarımız başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Karantina günlerinde kuruyemiş size cazip gelebilir ancak; aşırı tüketildiğinde karaciğer yağlanması ve kilo almanın sebebi olacaktır.

65 yaş seyahat uygulamasını anlayıp başaran; sırat köprüsünü rahat geçer.

Okullar kapandı. Demek ki; eğitim süresi fazladanmış. Defalarca yazdım dinleyen olmadı; bizim 4 ay yaptığımız askerliği dedelerimiz 4 yıl yapmış. Şimdiki nesil çok zeki bırakın geçmişin koşullarını.

Kanser tedavisi gören ve uyku sorunu yaşayan eşimin; ezan sonrası aşırı yüksek sesle yapılan dua nedeniyle sıkıntı yaşamasında emeği geçenleri Allah'a havale ediyoruz

Ağzının ayarı bozulan siyasileri; rot balanscıya ayara götürmek lazım.

(Devam Edecek)

Sevgi ve Saygılarımla

 • BIST 100

  1.378%0,18
 • DOLAR

  8,1075% 0,02
 • EURO

  9,7116% 0,15
 • GRAM ALTIN

  455,35% 0,29
 • Ç. ALTIN

  751,3275% 0,29