Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Yılmaz R. Demiryürek


İKİ DEVLET TEK MİLLET

İKİ DEVLET TEK MİLLET


 Ermenistan'ın yaptığı bu kalleş saldırı sadece Azerbaycan'a yapılmamış, Türk Milleti'ne,Türk Dünya'sına yapılmıştır. Bunun başka  izahı yoktur. Azerbaycan Ordusu anında karşılık vermiş, Türk Devlet'i ve Millet'ide can Azerbaycan'ın yanında olduğunu net bir şekilde ifade etmiştir. Biz zaten iki Devlet ve tek Millet'iz, Emperyalizmin uşağı, katliamcı ve soy kırımcı Ermenistan bunun hesabını verecek. Yıllardır işgal ettiği Karabağ'ı terkedip, kuyruğunu kıstırıp kaçmak zorunda kalacak.

   Tüm Dünya biliyor ki Azerbaycan bizim canımız, öz kardeşimizdir. Azerbaycan'a yapılan her şey bizim canımıza kastetmiş sayılır. Türk'e kahpelik etmenin bir bedeli olacağını hiç kimse aklından çıkarmamalıdır. Dünya alem bilir ki Türk Devletler'ine  ve gönül coğrafyamızda yapılacak her saldırı ve husumetin bir bedeli olur. Hepsinin beklentisi ve isteği lider ve süper Türkiye varken hiç bir Devlet onların kılına bile dokunamaz, aksi davranışta bulunanlar fazlası ile dersini alır. Bunu anlamayan, bilmeyen, hesabını yapamayanlar cezasını misliyle çekmek zorunda kalacaktır.

   Devlet'imiz güçlü olduğu sürece, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu Afrika ve dünyadaki bütün mazlum milletler huzur ve güven bulacaktır. Üzerimizdeki görev de, sorumluluk da bunu gerektiriyor. Türk Devlet'i bunları yapma, kudret, azim ve kararlılığındadır.

   Ermenistan gücüne, cürümüne, yerine, yurduna coğrafi konumuna bakmadan Azerbaycan'a saldırmış. Anında misliyle karşılığını görmüş. Yıllardır işgal altındaki vatan toprağı Karabağ'ı almak için savaş hali almıştır. Şimdi tam zamanıdır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Millet'i maddi, manevi  Azerbaycanlı kardeşlerimizle birdir beraberdir. En kısa zamanda vatan toprağı kurtarılmalı; ermeni piçine gereken cevap verilmelidir. Bir daha hareket edemeyecek,cüret göstermeyecek şekilde ezilmelidir.

   Bu Ermenileri şımartanlar arka planda olanlar, doğrudan söz söyleyip karşımıza çıkamayanlar piyon olarak küçük Devleti öne süren emperyallerdir. Bu vesile ile onlarada büyük dersler verilecek, hadleri bildirilecektir.

   Kardeş Azerbaycan maddi manevi ayakları üzerinde duran Kafkasların en güçlü Devletidir. Bu durum en çok bizi ve kardeşlerimizi memnun ediyor. Ermenistan açlık, yokluk ve sefalet içindedir. Büyük Türk Millet'i iki Devlet bir Millet olan güçlü bağlarla birbirimize  bağlıyız.  Karadeniz çırpınıyor, Türk'ün Bayrağına bakıyor, O Bayrak Karabağa ve Erivan'a dikilmeyi bekliyor.

   Batı yıllardır işgal altındaki vatan toprağını görmemezlikten gelerek oyalayıp durdu. Şimdi can Azerbaycan bizim desteğimiz ve kendi gücü ile hakkını alacak, vatan topraklarını Ermeni işgalinden kurtaracaktır. Uluslar arası hakta, hukukta bizden yana hem haklı hemde güçlüyüz.

   Sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet kurumlarımız büyük kararlılık gösterdiler. İki Devlet bir Milleti'n gereğini yerine getirmeleri çok sevindirici.

   Sayın lider Devlet Bahçeli'nin "Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan'ın yanındayız . Bütün müstevli odakları uyarıyorum:Türk Milleti'nin sabrını test etme yanlışını hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hemde çok ağır olacaktır!" sözü akıldan çıkarılmamalı. Her sözünü yerine getirildiğini ve gerçekleştiğini Dünya alem bilir.
Azerbaycan'a T.B.M.M.'de ortak metinle destek verilirken bir siyasi baş danışmanın Ermenilerin eline koz verecek şekilde açıklama yapması utanç vericidir. Bir Ermeni'nin bile yapamayacağı cinsten adeta Erivan sözcüsü gibi söylemiştir. Kendi adına yaptıysa kendisini anlatıyor. Parti adına yaptıysa çok vahim bir durum.

   Azerbaycan'ın en haklı davasında imajına zarar veriyor.
   Dünya kamuoyunda Türkiye ve Azerbaycan'ı zor durumda bırakıyor.
   Vatan savunması yapan Azerbaycan'ı güç duruma  düşürüyor.
   Haksız, hadsiz, soykırımcı ve işgalci Ermeniye meşruluk kazandırıyor.
   Kaldı ki bölgenin lideri Türkiye ve Kafkasların en güçlü Devleti Azerbaycan'a sakız gibi çiğnenip ayakları altında ezilecek olan Ermeni devletçiği için başka güce ihtiyaç zaten yoktur. Bu açıklama aynı zamanda başarıya gölge düşürmek için yapılan bir harekettir.

   Daha önce Suriye'de, Libya'da, Doğu Akdeniz'de ne işimiz var diyenlere taş çıkarttıracak bir açıklamadır. Sen bu işle mi görevlisin veya kimden yanasın?Bilmeden yaptıysa cehalete veya gaflete, bilerek yaptıysa ihanete vermeli.Başka izahı olamaz.

   Devletimiz de Milletimiz de  maddi, manevi, ruhen ve bedenen Azerbaycan'ın yanındadır. Karabağ vatan toprağıdır. İki Devlet bir Millet'iz. Ya İstiklal ya ölüm. Vatan için şehit olan kardeşlerime Allah'tan rahmet; gazilerimize Rabbimden şifalar diliyorum.

Dünya duysun bu sesi, bu ses şarkın sesidir,
Peygamberin övdüğü, necip ırkın sesidir,
Bu ses Azerbaycan'ın, bu ses Türk'ün sesidir,
Bu Ermeni tak etti, canımıza tak artık!
Ya Karabağ ya ölüm! Başka yolu yok artık!

   NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 • BIST 100

  1.542%-0,59
 • DOLAR

  7,4118% 0,60
 • EURO

  9,0428% 0,75
 • GRAM ALTIN

  441,95% -0,28
 • Ç. ALTIN

  729,2175% -0,28