Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Yılmaz R. Demiryürek


Çin


        Doğu Türkistan'da(Uygur Türkler'ine) Çin tarafından uzun yıllardır yapılan asimilasyon, kültür emperyalizmi artık ayan,beyan işkenceye dönüştü. Bu konuda Dünya kamuoyu, sessizliğini koruyarak zulme ortaklığını ifşa ediyor. Avrupa,ABD, Türk ve İslam Aleminde seslerini çıkarmaktadır:Uygurlar hem insan,hem Türk,hemde Müslümandır. Herkesin kendine görev ve sorumluluk çıkaracağı bir durum. 
   Avrupa Dünya'nın başka yerlerinde menfaatleri söz konusu olduğunda temel insan haklarını ön plana çıkararak,kamuoyunu ayağa kaldırıp her zeminde konuyu dillendirir. Türk ve Müslümanlar'a bir şey olduğu zaman adeta maymunlaşırlar. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de aynıdır. 1 euro bir insandan, bir damla petrol bir ton kandan daha kıymetlidir. Türk Milleti olarak bunları bin yıldır biliriz. İki kere Dünya savaşı çıkararak coğrafyaları kan gölüne çevirenler bunlar .Bosna'da yapılanlar hafızalarda tazeliğini koruyor, haçlı düşüncesinin zirve yaptığı yıllar,bunlardan çıkarları olmadığı veya zarar gördüğü durumlarda insanı davranış beklemek hele Uygurlar için ses vermelerini ummak beyhudedir. 
   Dünya'nın sömürgeci  baş belası ABD , yıllardır Çin ile düet edip,al gülüm ver gülüm oynarken, ekonomik ve siyasi kaygıdan, endişeden aralarının açılmış olmasına müteakip aklına Doğu Türkistan geldi! 70 yıldır görüp duymamaya çalıştığı Uygur Türkler'i samimiyetten uzak,istismar etmeden başka bir şey olmadığı bunların geçmişi ile tescilli! Bunlar petrol,para, çıkar için Dünya'da neler yapmadı ki! Samimi iseler konuyu Nato'ya ,B.M.'ye taşırlar biz de biraz olsun belki ciddiler diye düşünebiliriz ama beşli çete birbirlerinin çıkarlarına pek dokunmazlar. Yeniden anlaşabilirler..
   İslâm ve Arap âlemi ne mi yapıyor? Bir kaç tanesi hariç hepsi batı emperyalizminin emrini uygulayıp, koltuklarının, paralarının, Dünyalıklar'ın peşinde...Onlar için insan, İslam, Türk hiç bir anlam ifade etmiyor. Şeyhler, krallar, emirler sizler var ya, İslam'ın en büyük düşmanı ve dine en büyük  zarar verenlerisiniz! İnşaallah oralara demokrasi gelirde hem hesap verirsiniz, hem de hesabınız bozulur. İslâm Ülkeleri arasında gerçek kardeşlik oluşur, yaptıklarımızın cezalarını çekersiniz. Bunlardan Türk ve İslâm âlemine bir şeyler beklemek hayal, çünkü emir almadan ağızlarını açmazlar, onları oraya getirenlere borçları çok fazla. Filistin'e sahip çıkamayan, bir avuç İsrail'e teslim olanlardan ne bekleyebiliriz?
   Her beklenti illa ki Türk Dünya'sından...Ana vatanımız Türkistanlı kardeşlerimiz sizlerden bir ses,nefes,yüksek perdeden destek bekliyor, işin özü ne varsa soy kardeşinde var . Zulmün,işkencenin,emperyalizmin olduğunu iliklerine kadar -yetmiş yıl yaşayarak- görenler olarak kayıtsız şartsız gür sesle kardeşlerimize sahip çıkarak destek olmak, İnsanlığın, İslam'ın ve Türklü'ğün gereğidir. Zalim Çin'e her ortamda dur demenin, Uygurlu Kardeşlerimize sırt,omuz, yürek vermenin zamanıdır. Türkler'in başka dostları da yoktur. 
    Adı Doğu, dendiğinde akla hemen Çin uşağı diyebileceğimiz bir zevat var, söylediği yenilir ,yutulur gibi değil! Kültür emperyalizmi,beyin satın alma bu olsa gerek! Bir Çin ajanının bile söyleyemeyeği kadar Çinli,hani kurt demiş ya bizden gibi görünüp bizden olmayan diye tam da ifade bunu tarif ediyor..
    Ey zalim Çin senden önce ve seninle aynı zalimliği yapan SSCB vardı. Tarihin karanlık sayfasında yerini buldu. Zulümle abad olanların akıbetleri berbat oldu ..Senin sonun da geldi. Tarihte prenseslerin ve ipekli kumaşlarınla neler yaptığını biliyoruz hafızamız güçlü ve taze onları unutmadık! Sende Oğuzhan'ı Kürşat'ı,Bilge Kağan'ı Vezir Bilge Tonyukuk'u hele Kultigin'i çok iyi bilirsin! Yaptığın Tüm Dünya'sına yapılmıştır, bunun hesabı sorulacak,sana Çin seddini yaptıranlar oraları yıkmasını da bilir..! Doğu Türkistan'ın hür bağımsız Devlet olmasına engel olamayacaksınız! Onlar mazideki gibi hür olarak Türk alemindeki yerlerini mutlaka alacaklar..
    Ülkemizin çeşitli şehir ve ilçelerinde, Kızıl Çin'in baskı, zulüm ve işkencelerin protesto ederek, ses veren, destek olan,gönül veren,başta ilimizde olmak üzere sivil  toplum örgütlerine, yayınları ile kamuoyu oluşturan yerel televizyon ve basınına sonsuz teşekkürler ediyorum. Magazini günlerce haber yapan, çarpıcı haberleri defalarca sunan, dedikoduları hiç kaçırmayan ve ne yazıkki zulmü görmezden gelen ulusal basınıda kınıyorum...

Aksaray

30.03.2020

 • İMSAK 05:02
 • GÜNEŞ 06:25
 • ÖĞLE 12:53
 • İKİNDİ 16:25
 • AKŞAM 19:12
 • YATSI 20:30
 • BIST 100

  88.059%-0,07
 • DOLAR

  6,5879% 2,15
 • EURO

  7,2664% 1,13
 • GRAM ALTIN

  342,97% 1,45
 • ÇEYREK ALTIN

  565,9005% 1,45