Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Yılmaz R. Demiryürek


BİZİM CUMHURİYETİMİZ

BİZİM CUMHURİYETİMİZ


   Cumhuriyetimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü birliği ettiği dava arkadaşlarının Türk Milleti'ne armağan ettiği ölümsüz eseridir. Bu eser Dünya durdukça var olacak ve yaşayacaktır. Türk'süz Anadolu hesabı yapanlara devletsiz millet hayali kuranlara dünya tarihini değiştiren cevap önce savaş meydanlarında verilmiş; işgal ve ihanet yerle bir edilmiş; sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurularak mukaddes emanet milli iradeye teslim edilmiştir. Devletimizin şekli 97 yıl önce bütün dünyaya beyan edilmiştir.

   3 yıl sonra birinci asrı tamamlayacağız. Medeni milletler seviyesini yakalayıp üzerine çıkacağız. Nerelerden gelip geçtik... Bu coğrafyada var olmak için zor günler geçirdik. İhanetin,kalleşliğin her türlüsünü yaşadık. Yedi düvelle baş ettik, yılmadık yıkılmadık, vazgeçmedik! Her türlü emperyalizme göğüs gerip aziz vatanı korumasını bildik. Bu kutsal vatanda, al bayrağın gölgesinde Türk Milleti'nin egemenliğinde Türkiye Cumhuriyeti'ni lider ülke yapma ülküsüne Allah'ın izni ile ulaşacağız.

   Milli mücadele ile tapu senedi alındı. Cumhuriyetimiz Başbuğ Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının Türk Milletine emanetidir. 29 Ekim 1923 de mecliste alınan kararla bir rejim kurulmadı, yeni bir Türk Devleti doğdu. Bu millet yeniden silkelendi ve esir edilemeyeceğini haykırdı..! Ya istiklal ya ölüm düsturuyla istiklâlini kazanarak şerefli yaşamayı seçti. Cumhuriyetimiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bu günlere ulaştı.

   Cumhuriyetin bedeli Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da kanla, canla ödendi.15 Temmuzda  da bu bedeli gerekirse nasıl ödeyeceğini hiç tereddüt göstermeyeceğini iç ve dış şer odaklarına, hainlere ispat etti. Bu coğrafya, bu aziz vatan dünyanın merkezi ve zor bir coğrafyadır. Bunun için haçlı seferleri yapılmış 1000 yıldır bizi buradan uzaklaştırmak için her türlü emperyalist oyunlar dün olduğu gibi bu gün ve yarında olacaktır. Türk Milleti de  uyanık olup güçlü olmak mecburiyetindedir. Bekamız için bu gün Şanlı ordumuzun kaç cephede mücadele verdiğine hepimiz şahidiz. Hem sahada hemde masada güçlü ve haklı olmanın gururunu yaşıyoruz. Biz Cumhuriyetimize sahip çıkıp kurucu iradeye ve ilkelerine sarılır, milli dayanışmamızı yükseltirsek her türlü oyun ve tezgahı bozarız.

   Milletimizi bir arada tutan milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirmek her Türk'ün görevidir. Milli bayramlar hepimizin ortak değeridir. Bayramlarımızı heyecanla, coşkuyla kutlamak; milli ruhu coşturmak ve bu coşkuyu yaşamak, yaşatmak birinci görevimiz olmalıdır.

 • BIST 100

  1.441%-0,25
 • DOLAR

  8,4979% 0,93
 • EURO

  10,2549% 0,79
 • GRAM ALTIN

  495,89% 0,89
 • Ç. ALTIN

  818,2185% 0,89


Vedat Altınsoy
18.11.2020 12:08:55
Sevgili kardeşim Yılmaz Bey yazılarınızı zevkle okuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e son günlerde kendini bilmez bir sürü vatan haini Fetö artığı kişiler dil uzatmakta, hakaret etmekteler. Buna karşı her ne hikmetse mangalda kül bırakmayan savcılarımız bu konuda sağır ve dilsizleri oynamakta. Bu konuda birşeyler yazmanızı bekleriz. Selamlar.