Ali Genç

AYDOĞDU COŞ’A ULAŞIP GEÇTİ, BEKLENTİ KAYMAKAM ÖZDEN’İN HİZMETLERİNE ULAŞMASI!

AYDOĞDU COŞ’A ULAŞIP GEÇTİ, BEKLENTİ KAYMAKAM ÖZDEN’İN HİZMETLERİNE ULAŞMASI!

 Ademi merkeziyetçi ve hizmet odaklı olarak 2003-5 arasında Aksaray’ın 7. Valisi olan Hüseyin Avni Coş Vali başta Aksaray’ın sahip olduğu yer altı ve üstü zenginliklerinin ve Tarihi yerlerinin bilinmesinin yanında bunlardan iç ve dış turizmden en iyi şekilde faydalanılması olmak üzere kısa zamanda vatandaşlarımız arasında taktir toplamıştı.

   Hamza Aydoğdu Vali’nin çalışma arkadaşlarını motive etmesinin aksine birlikte çalıştığı il birim amirlerini azarlaması nedeniyle genel olarak birim amirleri ve yakınları tarafından sevilmese de il birim amirlerine vatandaşın meselelerinin çözülmesini.

   Hiçbir bürokratın mevzuatın ardına saklanmaması ve dairelerinde tek bir vatandaş bile kalmışsa işi bitirilmeden mesainin bitirilmemesini ve il amirinin mesai bitiminde kendisini aramadan makamından ayrılmamasını sağlayan Vali Hüseyin Avni Coş Aydoğdu dönemine kadarki ilimizde olumlu manada iz bırakandı.

FETONUN TIR KUMPASI ENGELLEYEN,EMESYA’YE YERLE YEKSAN EDEN VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ’TU!

    Önce anti yasal olan cuntanın Polisi dizayn etmek için geliştirdiği Emasya toplantılarına katılmayarak bu oluşumun yasaya uymayan bir uygulama olduğunu belirtmesi ile  daha sonra ortadan kaldırılmasını sağlanmasına vesile olması.

  Feto nun Paralel Devlet Yapılanması tarafından ülkemizin itibarını zedelemek için yapılan MİT TIR’ları kumpasının yapıldığında Adana Vali olması nedeniyle omurgalı duruşuyla bu kumpasın bertaraf edilmesinde de önemli katkıları olandı.

    Aksaray’dan ayrılmasının ardından yazdığım bir çok yazımda siyasetçi gadrine uğramasaydı ilimize çok önemli hizmetlere vesile olacağını belirtmemin yanında Adana’ya atanmasının da bir dini bayram sonrasına denk gelmesi nedeniyle” Adana’da Bayram Devam Ediyor!!! başlığı altındaki köşe yazımda ilimizin ve siyasetçilerinin kendisinin  kıymetini bilmemesi nedeniyle bize yapacağı hizmetleri yapacağı Adana  ilinin çok şanslı olduğunu ve bundan dolayı orada bayramın devam ettiğini belirttim.

“AKSARAYDA ŞİMDİYE KADAR GÖREV YAPAN VALİLERİ TOPLASAN BİR KAYMAKAM YÜKSEL ÖZDEN ETMEZ” DİYE  BELİRTTİĞİM YÜKSEL ÖZDEN İLE  BENİM DIŞIMDA ÇALIŞAN GAZETECİ YOK!!!

    En az 20 yıldır yazdığım sayısını unuttuğum yazılarımda “Şimdiye kadar görev yapan Valileri Toplasanız bir Kaymakam Yüksel Özden Etmez!!!” cümlemi bazen başlık, bazen ise  başka başlıklar altındaki yazılarımda kullandığım cümlem yayınlandığı zaman görev yapan Valilerden” Yahu kardeşim bu Yüksel Özden ne yaptı da Valilerin bırakın her birini tamamı kendisine yetişemedi?!!” diye sormadılar.

   Soramamalarının çeşitli sebepleri olabilir fakat bu sebeplerinin en önemlisi Kaymakam merhum Yüksel Özden ile Aksaray kazan kendileri kepçe misali gezen idealist ilçe müdürleri ile onları gölgesi gibi takip eden veya merhum Özden’in yanından benimle birlikte hiç ayırmadığı can dostum kardeşim ve  Vilayetlik mücadelemizdeki ayrılmaz yol arkadaşım Çapan Tekeli’nin vefat etmesi.

  Bizim kadar olmasa da merhumun haftanın ortalama 4 gününü geçirdiği Aksaray’ın Belde, Köy ve Mezra gezilerine katılan  2 gazeteciden Ahmet Öztürk ağabeyin vefat etmesi geçen sene yerleştiği Anamur’da vefat eden Mustafa Doğruer ağabeyi de bilmediklerinden söylediklerimi çürütecek bilgiye kavuşamadıkları için cevap veremediler.

    Vali Coş’un samimi çabalarıyla Özden’e yetişmesi mümkünken siyasetçiler tarafından tayininin çıkartılması nedeniyle bu mümkün olmadı.

VALİ AYDOĞDU 9 HAZİRAN 2020’DEN İTİBAREN 7/24 ESASINA GÖRE MOTİVE ETTİĞİ MESAİ ARKADAŞLARIYLA BİRLİKTE SÜRDÜRDÜĞÜ ÇALIŞMA İLE COŞ’U GEÇTİ ÖZDENE YETİŞEMEDİ!!

   Vali Hamza Aydoğdu’nun göreve başlamasından şimdiye kadar 23.07.2020 Perşembe-06.06.2022 Pazartesi arası Aksaray Yenigün gazetemizdeki 109 haber ve köşe yazısına da, 22.07.2020 Çarşamba-08.06.2022 Çarşamba günüde dahil ikisinin arasında  İnternet gazetelerinde yayınlanan İnşallah en kısa zamanda kendisini ziyaret ederek kitapçık haline getirdiğim 152 haber ve köşe yazısına konu olan  samimi çabasıyla gerçekleştirdiği muazzam çalışmalarıyla merhum Coş’u geçti.

   Fakat Kaymakam Yüksel Özden’in  Valilik ödeneklerinin ve makam aracı  olarak kullandığı  4 Çeker aracı dışında hiçbir imkan ve araca sahip olmamasına rağmen gittiği her yerdeki sıkıntıları çözmesi göz önüne  alındığında sayısal olarak Özden Aydoğdu’ya yetişemese de  ödeneksiz, araçsız ve gereçsiz olarak gittiği her yerde dile getirilen sıkıntıları çözmesi göz önüne alındığında Vali Aydoğdu halen Yüksel Özden’e yetişemedi.!!!

   2 yıldır kendisini takip eden tüm meslektaşlarım ve Meslek Odalarıyla kamuoyumuzun şahit olduğu samimiyetine ve bu samimiyetle gelen başarılarına ara vermeden İnşallah ilimizde en az 2 yıl daha kalmasıyla merhum Özden’e ulaşacağına olan  kanaatimle 2. yılını bitirmesinin yıl dönümü olan bu günü şahsım ve hemşerilerim adına vesile olduğu hizmetleri nedeniyle tebrik ediyorum.

   2 Yıldır vesile olduğu hizmetlerine aralıksız olarak devamıyla ilimizden ayrıldığında Kaymakam Yüksel Özden’ide geride bırakmasını diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Aksaray Nöbetçi Eczaneleri
 • BIST 100

  2.864%-0,15
 • DOLAR

  17,9595% 0,12
 • EURO

  18,4190% -0,61
 • GRAM ALTIN

  1.034,8% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1707,42% 0,20