A.E.A’NIN EKSİKLİKLERİ GİDERİLİP DOĞRUNUN YANINDA DURULMAZSA YENİ MÜDÜRDE DÜZELTEMEZ!!!

A.E.A’NIN EKSİKLİKLERİ GİDERİLİP DOĞRUNUN YANINDA DURULMAZSA YENİ MÜDÜRDE DÜZELTEMEZ!!!

örünen köy kılavuz istemeyeceği gibi eğer ki Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin eksiklikleri giderilmez ise.!!!

 Geçmişten ders alınarak siyasi otorite yeni Sağlık il müdürü Dr. Abdullah Güleç ile kuracağı ekibinin doğru iyi ve faydalı çalışmalarında   Vali Hamza Aydoğdu ile birlikte kale gibi durmazlarsa yeni müdürde mevcut olumsuzlukları gideremez.!!!

 MEVCUT SIKINTILARIN GİDERİLMESİNİN BİRİNCİ ÇARESİ MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN YETERLİ HEKİM İLE SAĞLIK PERSONELİYLE EKSİK ARAÇ VE GEREÇLERİN ZAMANINDA KARŞILANMASINDA!!!

  Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin binasına uzaktan bakıldığında kocaman modern mimariyle yapılan bir sağlık kompleksi.

   Fakat içine girilince bu koca kompleksin kelimenin tam anlamıyla “Dışı başkalarını yakarken içi ise hizmet alanları yakıyor!!!”

  Hizmet alanları yakan ilk olumsuzluk yeterli uzman hekimin özelliklede MHRS’den ve E. Nabızdan randevu alınamayan veya hastaların başka şehirlere  bin bir zahmet ve maddi  harcamalarla gitmesine sebep olan branşlardaki hekimlerin atanması sağlanmalı.!!!

MİLLETVEKİLİ CENGİZ AYDOĞDU’NUN YENİ ATAMA MÜJDESİ OLUMLU  FAKAT YETERSİZ!!!

   Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun girişimiyle ilimize yeni atanan hekimlerle ilgili Fecebook’daki hesabından yaptığı açıklamada;

 “Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanemizde görevlendirilmek üzere (10)on tabip atanmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı: 1 ,Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı: 1, Beyin ve Sinir Cerrahı: 1 kişi, Çocuk ve Ruh Sağlığı Uzmanı: 1 kişi, Göğüs Cerrahisi Uzmanı: 1 kişi, Göğüs Hastalıkları Uzmanı: 1 ,Göz Hastalıkları Uzmanı: 1 ,Tıbbi Onkoloji Uzmanı: 1 ,Üroloji Uzmanı: 1 ve Gülağaç Devlet hastanesine 1 Tabip.” şeklindeki müjdesi olumlu fakat mevcut sıkıntıları çözmeye yetmez!!!

 YENİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN BAŞARISI İÇİN SİYASİLER VE VALİ AYDOĞDU EKSİKLERİ GİDERMELİ!!!

    Bizzat giderek  hastalarla görüşerek ve çeşitli kaynaklardan yaptığım araştırmada  hastanedeki mevcut sıkıntının giderilmesi ve yeni sağlık müdürünün başarılı olabilmesi için özellikle Göz, Nöroloji, Kulak Burun boğaz, Beyin Cerrahı, Kadın doğum, Plastik Cerrahi ,Üroloji, Psikiyatri, Çocuk Psikiyatristi, Fizik Tedavisi, Göğüs hastalıkları branşlarında ihtiyacın çok olduğunu diğer araştırmacılar gibi belirledim.

BAZI SERVİSLERDE DOKTORLARIN ÇOĞUNUN POLİKLİNİK YAPMAMASIDA OLUMSUZ ETKİLİYOR!!!

  Yine iddia edilen ve iddia üzerine bazı kaynaklardan yapılan araştırmada teyit edildiğine göre İntaniyede  5 doktor varken poliklinikte  tek hekimin görev yaptığı, Acil Yeşil alanda nöbetçi çizelgesine göre ortalama 3 hekim bulunurken bunun ortalama birisinin poliklinik yapmadığı  ikisinin Poliklinik yaptığı  iddiası da hastanedeki hizmet kalitesinin düşmesinin bir başka sebebi.!!!

ACİL VE POLIKLİNİKLERDE GÖREVLİ BAZI TEMİZLİK GÖREVLİLERİNİN MASA BAŞI GÖREVLERİNE GEÇMELERİYLE TEMİZLİK İŞÇİSİ SAYISININ AZALMASIYLA BURALARIN TEMİZLİĞİ YAPILAMIYOR!!!

 Acil ve polikliniklerde temizlik yapanların bazılarının masa başında görevlendirilmeleri nedeniyle buralardaki tuvalet ve lavabolarla koridorların yeterli şekilde temizlenmediği ise durumu olumsuz etkileyen bir başka iddia.

HASTANE İDARESİ,HEKİM VE TÜM ÇALIŞANLARINA VATANDAŞIN KENDİLERİNİN VELİNİMETİ,KENİLERİNİN İSE AZAT KABUL ETMEZ KÖLELERİ OLUKLARI BİLİNCİ VERİLMELİ!!!

   Siyasi otorite bu olumsuzlukları ortadan kaldırmaz ve yeni Sağlık müdürü ile ekibinin iyi ve doğru icraatlarında arkalarında kale gibi durulmaz ve tüm hekimler ile çalışanlara vatandaşın kendilerinin velinimeti oldukları kabul ettirilmez ise  mevcut durumun düzeltilmesi mümkün görünmüyor.!!!

   Belirtilen olumsuzlukların siyasi otoritenin işi sıkı tutmasıyla çözülmesi  çalışanların bir kısmının siyaset kurumundan torpilli oldukları yönündeki iddianın araştırılması.

   Araştırma sonucunda ulaşılan bilgiye göre tespit edilen olumsuzlukların giderilerek beklenen başarının sağlanması dileğiyle yeni sağlık il müdürü Dr. Abdullah Güleç’i tebrik ediyorum.

    Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 

Aksaray Nöbetçi Eczaneleri
 • BIST 100

  2.830%1,59
 • DOLAR

  17,8361% -0,35
 • EURO

  18,4251% 0,81
 • GRAM ALTIN

  1.030,9% -0,26
 • Ç. ALTIN

  1700,985% -0,26