Aksaray Nöbetçi Eczaneleri

Ahmet Erbaş


AKP´lilere Rağmen Ak Parti Kazandı

AKP´lilere Rağmen Ak Parti Kazandı


        Bu yazımı kaleme aldığım saatte MHP nin seçim sonuçlarını itirazından dolayı Ak partinin belediye başkanlığı seçimini kazandığına dair kesin sonuç alınmamasına rağmen seçim öncesi olup bitenleri düşündükçe ? Akepelilere rağmen?  Ak partinin seçimi kazandığını söylemem her Aksaraylı gibi benimde vicdan borcum.

     1961 yılından beri siyasetin içinde olan ayrıca 51 yıldan beride basında görev yapmamın hesap edersem siyasette içten vurulmanın ne demek olduğunu bilenlerden birisiyim.

 Geçmişte Adalet partisi 80 den sonra Anavatan Partisi, Doğru yol partisi ve DSP dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan MİŞ gibi görülenlerin hançerlemesi sonucu siyasetten silindiler.

Ak partinin sadece 1 blok 1 rekabet değil, çok fazla rakibinin olmasına rağmen Aksaray da 1.ci parti olarak çıkması tahminleri alt üst etmiştir. Seçime henüz 2 ay varken kamuoyunda yayılan ? BU SEFER AK PARTİNİN İŞİ ZOR? lafının bilhassa Ak partide görünüp geçmişte her türlü nimetinden istifade edenlerin çıkardıkları yaygara Aksaray ı adeta etkisi altına aldı.

 9 ay evvel Genel seçimde aday adayı olan 75 kişi, il genel ve belediye meclisine müracaat eden 150 kişinin ?HAKKIM YENDİ? diyerek çıkardıkları yaygara ve Ak parti karşıtlığı gerçek Ak partilileri derinden üzmüştür.

Aksaray da seçimden önce yapılan algı operasyonu Ak partiyi neredeyse sonuncu parti olarak göstermelerine rağmen vatandaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan a olan sevgisinin karşılığında yine de Ak partiyi 1.ci parti yapmıştır.

Aksaray da konuştuğunuz her vatandaş genel kanaatini şöyle belirtiyor:

? MEBUSU, REİSİ, GELMİŞ GEÇMİŞ YÖNETİMLERİ VE ÇIKAR GRUPLARI DÂHİL? kimse elini taşın altına koymadı.Belediyenin Ak parti lehine herhangi bir faaliyetinin olmadığı gibi yağan karı kaldırmak şöyle dursun, vatandaşını iş yerine girip çıkamayışına, evlerinden iş yerlerine bile gidemeyişlerine seyirci kalması halkın AK partiye ilk tepkisiydi.

Seçime hiçbir katkısı olmayan konser, tiyatro, seminer ve konferans hatta vatandaşın tabiriyle her hafta birkaç tane tertip edilen çalgı-galgı programları vatandaş tarafından ibretle seyredilmiştir.

Bütün olumsuzluklara ve içten ayak oyunlarına rağmen Ak partinin Aksaray da 1.ci parti olması, cumhur ittifakının ise %80 gibi bir başarı elde ederek Türkiye 3.cüsü olmamız gerçek Ak partililer için teselli kaynağı olmuştur.

TRENDEN İNEN AKEPELİLERE bundan böyle Ak parti yönetiminin daha dikkatli davranacağını ümit ederek ? AKEPELİLERE RAĞMEN AK PARTİ KAZANDI? demeyi kendim için bir vicdani sorumluluk kabul ediyorum.

 

Aksaray

10.08.2020

 • İMSAK 04:14
 • GÜNEŞ 05:47
 • ÖĞLE 12:54
 • İKİNDİ 16:42
 • AKŞAM 19:51
 • YATSI 21:19
 • BIST 100

  1.061%0,00
 • DOLAR

  7,3113% 0,28
 • EURO

  8,6479% 1,35
 • GRAM ALTIN

  477,15% -0,48
 • Ç. ALTIN

  787,2975% -0,48