Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre Türbeleri restore ediliyor

Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre Türbeleri restore ediliyor


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: 
‘Yunus Emre kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi’
Tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre ile hocası Tapduk Emre’nin Aksaray’daki türbelerinde restorasyon çalışmaları devam ediyor. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Yunus Emre’nin kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi olduğunu söyledi. 
Vali Aydoğdu, Ortaköy İlçesine bağlı Sarıkaraman Köyü sınırları içerisinde ziyaret tepe mevkiinde bulunan Yunus Emre Türbesini ziyaret ederek devam eden restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. 
Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre'nin türbesinin Aksaray'da bulunduğunu ifade eden Vali Aydoğdu; 2020 yılında başlayan restorasyon çalışmalarının bu yıl tamamlanacağını söyledi. 
Türbeler ve Yunus Emre’nin çilehanesinde restorasyonların devam ettiğini ifade eden Vali Aydoğdu; “Devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Yunus Emre ve hocası Tapduk Emre’nin restore edilen türbeleri ile çevre düzenleme işleri bu yıl tamamlanacak. Yunus Emre bizim kültürümüzün en önemli taşıyıcılarından birisi. Sevgi dağı olarak adlandırdığımız restorasyon ve çevre düzenleme projelerimiz Yunus Emre’ye layık, bölgeye ve Aksaray’a layık bir külliye haline gelecek. Bu çalışmalar tamamlanarak Yunus Emre’ye olan vazifemizi bir şekilde yerine getirmiş olacağız.”dedi.  
Vali Hamza Aydoğdu, Ortaköy Kaymakamı Rasim Belge, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş’un da bulunduğu ziyarette projelerin kısa sürede tamamlanacağını belirtti.