Aksaray, 'Dönüşen Dünyada Lider Çalıştayı'na katıldı
Aksaray'da faili meçhul hırsızlık olaylarının şüphelileri tutuklandı
Aksaray'da kış lastiği denetimi
Aksaray Belediye Başkanı Erdoğan'ı telekonferanstan izledi
"Ülkü Ocakları politika dansözlerinin yeri değildir" (Özel Haber)
Aksaray Jandarması hayvanlar için doğaya buğday ve kedi köpek maması bıraktı
Aksaray'ın maskotu olacak kedinin ismini vatandaş belirleyecek
Ortaköy'de sobadan sızan gazdan zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti 1 kişi ağır yaralandı
İSABETLİ EĞİTİM MODELİ
Milletvekili Erel herkesin dilinde aynı ifade, geçinemiyoruz dedi
Aksaray'da Jandarma'dan operasyon
Jandarma Zehir Tacirini Eskil İlçesi Girişinde Yakaladı
KVK Hususunda Kanun Çerçevesinde Çalışıyoruz
Aksaray Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat İle Yola Devam
AKSARAY TİCARET BORSASI BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRECEK
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Yer yüzünde şiddet, hiç bir zaman hiç bir sorunu çözmemiştir, çözemez!

Yer yüzünde şiddet, hiç bir zaman hiç bir sorunu çözmemiştir, çözemez!

Cansu BÜLBÜL Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı yayınladığı basın bildirisinde şunları söyledi.Biz toplum olarak şiddete eğilim sorununu çözmek zorundayız.  Aksi taktirde toplum olarak yaralar alıyoruz. Ahlaki yara alıyoruz, vicdani yara alıyoruz, fiziksel yara alıyoruz. Psikolojisi bozuk insanlar, aileler, toplumlar yaratıyoruz. Hatta daha ileri gidip can alıyoruz. Allah’ın verdiği canı hiç kimse alma hakkına sahip değildir. Şiddete meyilli bireylerin psikolojik tedavi görmeleri ve buna teşvik edilmeleri gerekiyor. Devlet hastanelerinde ücretsiz tedavi imkanları var. Eşine şiddet uygulayan erkek, çocuğuna şiddet uygulayan anne baba, hayvanlara şiddet uygulayan insanlar gitsin devlet hastanelerinde tedavi olsun. Hatta devlet, yeni bir proje geliştirerek her vatandaşın düzenli psikolojik teste tabi tutulmasını, gerekli görüldüğünde tedavi uygulanmasını sağlamalıdır.  Bu uygulama zorunlu olmalıdır. Hatta daha ileri gidip aile kuracak bireylere aile olabilme ehliyeti verilmelidir. Bu konuda da devletin ciddi anlamda çalışmalar yapması gerekir. Şiddet sorun çözemediği gibi telafisi mümkün olmayan yaralar açıyor. Şiddet içeren ailelerde sorunlu bireyler yetişiyor. Fiziksel değildir sadece şiddetin ölçütü. Psikolojik şiddet, ekonomik şiddet, toplumsal şiddet, cinsiyetçi şiddet de şiddet türlerindendir. 
Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak şiddetin tümüne karşıyız ve olmaya da devam edeceğiz. Devletin şiddeti bitirmeye yönelik, ya da her türlü şiddeti en aza indirgeyecek, kadın cinayetlerine son verecek etkili cezai yaptırımlar uygulamasını, şiddeti engelleyecek hamlelerde bulunmalarını istiyoruz. Hükümetin bu konudaki politikalarını etkisiz buluyor attığı adımları samimi bulmuyoruz. 
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak, Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka’nın öncülüğünde her türlü şiddete karşı tutumumuz doğrultusunda “YAŞAMHAK” sloganıyla bir proje geliştirdik. Şiddet gören her kim olursa bize ulaşıp destek talep etmeleri durumunda ücretsiz psikolojik destek, hukuki destek, sığınma desteği, kadın dernekleriyle iletişim desteği, karakol ve savcılık desteği, duruşma desteği, manevi destek gibi destekler sağlayarak, 7/24 saat ulaşabilecekleri çağrı merkezlerimize ulaşan her mağdura destek hizmeti vereceğiz. Kimse yalnız değil, çaresiz değil! Biz çaresiz hisseden her kardeşimizin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. 
İnsanlık kuş gibidir; bir kanadı kadın bir kanadı erkektir. Hiç bir kuş tek kanatla uçamaz. Bu dünyada kadınların erkeklere, erkeklerin kadınlara ihtiyacı vardır. Tabiatın kanunu budur çünkü. Unutmayalım ki her erkeği dünyaya getiren de bir kadındır. Her kadın bir erkeğin ya annesi ya kızı ya kız kardeşidir. Kadın, erkeğin hayatının diğer yarısıdır. Hayatlarınıza sahip çıkın. Hayatlarımıza sahip çıkalım. Kimse mükemmel değildir, hatasız değildir. Yanlışlarımız da doğrularımız da eksilerimiz de artılarımız da bizi biz yapan tecrübelerdir. Sevgi diliyle çözemediğimiz sorunları şiddet diliyle çözmemiz mümkün değildir. Sorunları çözmek adına şiddete başvurarak hem karşınızdaki insanın, hem varsa çocuklarınızın, ailelerinizin hayatlarını hem kendi hayatlarınızı zehr ediyorsunuz. Şiddet çözüm değil daha büyük sorunların sebebidir. Şiddete hep birlikte “HAYIR” diyelim. Yaşanılabilir bir dünyayı birlikte inşaa edelim. Eşit, özgür, adil, sevgi dolu bir dünya.