Kar toprağı entübeden çıkardı
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi 2020'yi değerlendirdi
Nevşehirli Ülkücüler'den doğaya 322 çuval yem
Nevşehir'de çapasına göktaşı takıldı!
Aksaray'da kaçak av yapan 13 kişiye yasal işlem yapıldı
ASÜ’ye iki yeni program
Nevşehir’de patatesler depoda kaldı (Özel Haber)
Aksaray'da mahalle konakları ve sosyal tesis inşaatları sürüyor
ASÜ yönetiminden uzaktan öğretim mesaisi
Aksaray sokaklarında 'Mehteran'lı moral konseri
AK Parti Aksaray Kadın Kolları'ndan kongre daveti
Aksaray da sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere ceza yağdı
Aksaray'da 4 gündür yağan kar etkisini sürdürüyor
Üşüyen kedi ölümden döndü
Herkes memleketinde yaşasaydı...
Anahtar Kelimeler: YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ ...
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ MAYA’DAN BİR İLK DAHA...

YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ MAYA’DAN BİR İLK DAHA...

"Çip Bebek" Yöntemi ile 7 Yıllık Hasret Sonrası Dördüz Gebelik
Yıllardır bir çok tedavi gören ve sonuca ulaşamayan Tan çitfti, Aksaray'da yeniliklerin öncüsü olan Maya Kadın Doğum ve Çocuk  Hastanesinde yapılan microcip yöntemi ile dördüz bebeklerine kavuştu. 
Aşılama tedavisinde dünyada yeni bir çığır açan mikroçip yöntemi, Aksaray'da bebek sahibi olmak isteyen Tan çiftinin umudu oldu. 7 yıldır evli olan ve farklı yöntemler deneyerek bebek sahibi olamayan Solmaz Tan, Maya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde ‘Çip Bebek’ yöntemiyle hamile kaldı.
 Çift, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak’a başvurdu ve aşılama yöntemine karar verildi. ‘Çip bebek’ de denen mikroçip yöntemiyle sperm ayrıştırılarak aşılama yapıldı ve ilk seferde başarılı oldu. Gebe kalmanın sevinciyle dördüz olmasının şaşkınlığını bir anda yaşayan Solmaz TAN'ın halen 8. haftalık dördüz gebeliği sürüyor.
“NORMAL YÖNTEME GÖRE BAŞARIMIZ 3 KAT ARTTI”
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak, Mikroçip yönteminin bir yıl kadar kısa bir süredir uygulanmasına rağmen sonuçların oldukça başarılı olduğunu belirterek, “Erkek kısırlığında ve sebebi açıklanamayan kısırlık tedavisinde kullandığımız mikroçip yöntemini uygulamaya başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen sonuçlar yüz güldürüyor. Bir istatistik vermek için erken, ama başarı oranlarımız 3 kat arttı diyebilirim. Bu yöntem ilimizde bir çok çiftin umut ışığı oldu. Çiftimiz bize başvurdu ve "Mikro Çip" yöntemini uyguladık. Solmaz Hanım iki aylık gebe ve dördüz bebekleri olacak. Bizlerde çiftimizin mutluluklarını paylaşıyoruz" dedi.
"MUTLUYUZ"
 Mutluluklarını gizleyemeyen Tan çifti ise yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi;
"Uzun yıllardır eşim ile birlikte tedavi görüyorduk. Yedi yıldır yapılan tedaviler sonucunda yine çocuğumuz olmadı. Maya hastanesinde Op. Dr. Rıfkı Karabatak hocamız sayesinde şimdi dördüz bebeklerimiz olacak. Bebeklerimiz şu anda iki aylık ve durumları çok iyi. İnşallah kucağımıza almakta nasip olur. Rıfkı hocamıza ve Maya hastanesine çok teşekkür ediyoruz, tek kelime ile mutluyuz” dedi.