Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


YENİ SANAYİ SİTESİNDEKİ İŞ YERLERİNİN DOĞALGAZ ALT YAPISI TAMAMLANDI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEKİ İŞ YERLERİNİN DOĞALGAZ ALT YAPISI TAMAMLANDI

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde yapımında sona yaklaşılan yeni sanayi sitesindeki iş yerlerinin doğalgaz alt yapısı tamamlandı. 
Aksaray Belediyesi ile TOKİ iş birliğinde yapılan, istihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak 375 milyon TL'lik Aksaray Yeni Küçük Sanayi Sitesi projesinde sona yaklaşılıyor.
Sanayi esnaflarının kira öder gibi iş yeri sahibi olacağı proje kapsamında 1620 adet iş yerinin inşaat çalışmaları büyük oranda tamamlandı. 2021 yılında hak sahiplerine teslim edilmesi hedeflenen iş yerlerinin doğalgaz alt yapısı da bitirildi.
Yeni sanayi sitesinde kullanılacak doğalgaz ihtiyacının karşılanması amacı ile projenin uygulandığı dükkanlara toplamda 38 Bin metre doğalgaz hattı çekildi. Ayrıca 5 Bin m3/saat servis istasyonu kurularak 353 adet servis kutusu yerleştirildi. 
Yeni sanayi sitesindeki esnafların iş yerlerini teslim aldıklarında kesintisiz ve kaliteli bir şekilde enerji ihtiyaçlarının karşılaması için yapılan doğal gaz alt yapı çalışmaları ile 1620 adet kapalı iş yerinin ve 191 adet açık iş yerinin doğalgaz alt yapısı tamamlanmış oldu.
Aksaray Belediyesi yetkilileri yeni sanayi sitesinde inşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ve 2021 yılı içerisinde sanayi esnaflarına iş yerlerinin teslim edilmesi hedeflendiğinin bilgisini paylaştı.