Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


YENİ MAHALLE’YE İNŞA EDİLEN MAHALLE KONAĞI VE SOSYAL TESİS AÇILIYOR

YENİ MAHALLE’YE İNŞA EDİLEN MAHALLE KONAĞI VE SOSYAL TESİS AÇILIYOR

Aksaray Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’ye inşa edilen Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in katılacağı Mahalle Meclisi Buluşmaları toplantısı sonrasında hizmete açılıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatleri arasında yer alan ve Aksaray’da ilk olma özelliği taşıyan Yeni Mahalle’de bulunan Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis, 10 Aralık Cuma günü saat 13.30’da düzenlenen törenle hizmete açılacak.

Şehirde mahalle kültürünün yaygınlaşması için hayata geçirilen ve geçtiğimiz yıl temeli atılan Yeni Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis’inde tüm çalışmalar tamamlandı. İçerisinde muhtarlık binası, idari bölümler, taziye evi, çok amaçlı toplantı salonu, derslik ve çalışma odalarının yer aldığı Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis, Aksaray’da açılan ilk mahalle konağı olma özelliği de taşıyor.

Mahalle sakinlerinin huzur ve güvenle kullanabilecekleri Mahalle Konağı’nda; nişan, kına, sohbet gibi toplu organizasyonlarda yapabilecek, aynı zamanda öğrenciler çalışma odalarında rahatlıkla ders çalışabilecek.

Mahalle konağı kültürünün şehirde yaygınlaşması için bu projenin hayata geçtiğini belirten Belediye Başkanı Dinçer, “Bu proje bizim seçim vaatlerimiz arasında yer alıyordu.  Bir vaadimizi daha yerine getiriyoruz. Hamidiye Alaca Mahallesi’ndeki Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis’imizi de tamamladık, yakın zamanda oradaki sosyal tesisimizi de hizmete açacağız. 

Biz yerel yönetimler olarak mahalle konağı kültürünü yaygınlaştırmak için bu projeyi hayata geçirdik.  Bu projemiz ile mahalle sakinleri toplu etkinliklerini bu mekânda yapabilecek. Açılış törenimize herkesi davet ediyoruz. Şimdiden Yeni Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis’imiz şehrimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.