TÜİK: Kişi başı milli gelirde aslan payı İstanbul'un
MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Yeni Belediye Hizmet Binasında Fore Kazık İmalatı Tamamlandı

Yeni Belediye Hizmet Binasında Fore Kazık İmalatı Tamamlandı

Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşlara rahat ve konforlu ortamlarda hizmet verilmesi amacı ile yapımına başlanılan yeni Belediye Hizmet Binasının zemin güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Zemin güçlendirme çalışmaları kapsamındafore kazık imalatı tamamlandı  blokların temel atma çalışmaları sürdürülüyor.

Aksaray’a uzun yıllar hizmet verecek şekilde inşa edilecek olan yeni hizmet binası Hacılar harmanı Mahallesinde terminal yanında hayata geçiyor. Mevcutta bulunan Belediye hizmet binasının taşınması ile şehir merkezindeki trafik yoğunluğu azaltılarak şehre vizyon katacak bir proje Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in çalışmaları ile Aksaray’a kazandırılmış olunacak. 

Vatandaşlara kullanışlı, geniş ve ferah ortamlarda kaliteli hizmet sunmanın amaçlanarak başlanılan proje, Aksaray Belediyesine bağlı şehirlerarası otobüs terminali ile ticaret odasının arasındaki 66 bin metrekarelik arsaya inşa ediliyor. Yapımına başlanılan Yeni hizmet binası 31 Bin 816 metrekarelik kapalı alanda hayata geçecek. 4 Katlı olarak inşa edilmesi planlanan projede uzun yıllar hizmet verileceği şekilde her detay düşünüldü. Belediyeden hizmet almak isteyen vatandaşlar için ise proje alanında otoparklara ve yeşil alanlara yer verildi.

Şehrin çehresini değiştiren birçok projeyi hayata geçirenBelediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, projeleri yakından takip ediyor. Başkan Dinçer, yeni belediye hizmet binasının da şantiye alanında incelemelerde bulundu.  Çalışmaları yerinde inceleyen Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi. “Seçim vaatlerimizden biri olan Yeni Belediye binamızın zemin güçlendirmesi adına fore kazık imalatını tamamladık Blokların temel atma çalışmaları ise devam ediyor. Mevcut Belediye binamız uzun Yıllar Aksaray’a hizmet verdi fakat şehrin yıllar içerisinde büyümesiyle artık ihtiyaçlara istenilen ölçüde hizmet veremiyor. Aksaraylı hemşehrilerimize daha nezih ve kullanışlı bir Belediye binasını hizmete sunmak için kolları sıvadık bu bağlamda ilk beton atma işlemimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu yeni binanın gelişmekte olan bir bölgede ve o bölgeyi dönüştürebilecek potansiyelde olması öngörülmüş bir proje olarak tasarladık. Proje tamamlandığında hem Aksaray’ımıza yeni bir merkez kazandırmış olacağız hem de merkezdeki Trafik yoğunluğunu hafifletmiş olacağız. Çevre duyarlılığı da göz önünde bulundurularak yapacağımız yeni Belediye binamızda çevre düzenlemesiyle beraber Vatandaşlarımızın yeşil bir çevresi olan ferah bir alana da kavuşacaklar. Yeni hizmet binamızda farklı binalarda hizmet veren tüm müdürlüklerimiz aynı çatı altında toplanacak. Vatandaşlarımız artık hizmete daha kolay daha hızlı erişebilecekler Yeni hizmet binamız tamamlandığında Aksarayımıza kalıcı bir eser kazandırmış olacağız şehrimize hayırlı olsun.” Dedi.