İnternet Yasası'nın çıkması için CHP'den destek istedi
Şehit Üsteğmen Murat Ergül'ün ismi Kırşehir Mucur'da yaşatılacak
Kırşehir Mucur’a TOKİ yapılacak
Kırşehir UNESCO için logosunu arıyor
Aksaray haritada yeniden kızardı (ÖZEL HABER)
Aksaray'da COVID-19 denetimi
Aksaray'da dev makaron operasyonu
Kırşehir'de Alo 153 Çağrı Merkezi devrede
CHP'li Öztrak: "Dert çözecek kimse kalmadı"
Kırşehir'de gelir kaybı desteklemeleri hatırlatıldı
Aksaray Valiliği'nden COVID-19 için tedbir uyarısı
Aksaray'da üniversiteler arası ortak iş üretimi
Aksaray Zabıtası'nda uyum eğitimi
Aksaray'da Başkan Dinçer çarşı esnafını ziyaret etti
Kırşehir Şeker Fabrikası, 21 yılın en yüksek rekoltesine ulaştı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı

Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı


COVID-19 salgınının yayılım hızını kontrol altında tutmak için Aksaray’a bağlı tüm ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma saatleri 10:00-16:00 olarak düzenlenmişti.

Buna ek olarak Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün borçlarının yapılandırma işlemlerinin başvuru süresinin 31 Ocak ve ödeme süresinin de 1 Mart'a kadar uzatılması, 2021-Ocak ayı MTV taksit ödeme süresinin son gününün 1 Şubat olması nedeniyle, Vergi Dairesi iş ve işlemlerinde yoğunluk oluşması nedeniyle 1 Mart'a kadar Defterdarlık Vergi Dairesi ve Gelir Müdürlüğü personellerinin hafta içi mesai saatlerinin 09:00-17:00 saatleri arasında olması talep edildi.

Ayrıca Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim okullarında öğrenim gören 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının (DYK) hafta sonları açık olacağı belirtildiğinden, bu kurslara katılacak öğrenci ve mezunların, hafta sonu kısıtlamalarından muaf tutulması istendi.

İl Hıfzıssıhha kurulu yaptığı toplantıda 1 Mart'a kadar, Defterdarlık Vergi Dairesi ve Gelir Müdürlüğü personellerinin hafta içi mesai saatlerinin 09:00-17:00 saatleri arasında olmasına ve DYK'ya katılan öğrenciler ile mezunların hafta sonu kısıtlamalarından 08:00-18:00 saatleri arasında muaf tutulmasına karar verildi