• Cuma 27.3 ° / 13.7 ° Açık hava
 • Cumartesi 26.5 ° / 12.3 ° Açık hava
 • Pazar 26.1 ° / 12.2 ° Açık hava

Aksaray

01.07.2022

 • İMSAK 03:28
 • GÜNEŞ 05:17
 • ÖĞLE 12:53
 • İKİNDİ 16:47
 • AKŞAM 20:19
 • YATSI 22:00
 • BIST 100

  2.444%1,61
 • DOLAR

  17,5257% -0,01
 • EURO

  17,5100% 0,55
 • GRAM ALTIN

  964,78% -0,53
 • Ç. ALTIN

  1591,887% -0,53
MEB'in yaz okulları 4 Temmuz'da başlıyor
Otoyollarda yeni hız sınırı dönemi!
TBMM Başkanı Şentop, Gafarova ile buluştu
MHP'li Vahapoğlu: Terör kayıt altına alındı
Artvin Hopa'da heyelan: 1 ölü, 2 yaralı!
Asgari zam 1 Temmuz itibarıyla geçerli olacak
Asgari ücrette işçi tarafı teklifi 6 bin 391 lira
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kırmızı çizgilerimizi belirttik... Yerine getirilmezse Meclis'ten geçirmeyiz!
Atıklardan yapılan 'balık heykel' göle bırakıldı!
Koruyucu ailesi oldukları minik Muhammed hayatlarını değiştirdi
NATO liderlerine terörün gerçek yüzü gösterildi!
Mansur Yavaş ulaşım esnafı ile buluştu
Bakan Özer yurt dışı bursiyerlerle buluştu
Başkan Hürriyet: Hunharca siyasi ayrımcılığa uğruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mark Rutte ile görüştü
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Hamza Aydoğdu’nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Vali Hamza Aydoğdu’nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Kısa bir ara…

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2021-2022 eğitim-öğretim yılını huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu gönülden yaşıyoruz.

Şüphesiz, her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler.

Bazen s oluklanmak, bazen durmak, hatta bir adım geri çekilmek, içe dönmek, geçmişe bakarak muhasebe yapmak ve yenilenmek için bir fırsattır. Yeniden başlamanın ilk adımıdır.

Sevgiliöğrenciler,

Kendinizi dinleyin, dinlenin. Doğada gezin, diğer canlılarla dostluğunuzu geliştirin. Derin nefes alın, boşlukları doldurun. Sevgiyi, merhameti, insanlığı merkeze koyun.

İnsan olmanın, insanca yaşamanın gururunu yaşayın. Ne olursa olsun, fidan olarak yeşerdiğiniz bu toprakların tadını çıkarın. Kökünüzü sevin. Kendinizle, çevrenizle barışık olun.

Şartlar ne olursa olsun iyi olmaktan ve iyilik yapmaktan vazgeçmeyin. Güzellikleri ve iyilikleri koklayın ve etrafınıza bulaştırın bunları.

Her şeyi ölçülü ve tadında yaparsak, huzur bizim yoldaşımız olur. Belki de hızır…

Değerli Anne ve Babalar,

Çocuklarınıza sarılın. Bir daha sarılın ve onları çokça sevin. Her şeyin nasıl da yoluna girdiğini göreceksiniz. Karnedeki notların derslerdeki performanslarla ilgili olduğunu unutmayın.

Çocuklarınızın kişilikleri, size olan saygıları, sevginize ve ilginize olan ihtiyaçları her şeyden daha önemlidir. En çok da böyle zamanlarda sarılın çocuklarınıza, “iyi ki varsın” deyiniz onlara. Göreceksiniz ki size olan saygıları daha da artacak, yüzlerinde gülücükler açacak. Zaten hepimiz bunun için çalışıp çabalamıyor muyuz? Uzun bir zamanı birlikte geçirecek olmanın tadını ve keyfini çıkarın.

Kıymetli Eğitimciler,

Sizler sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge insan olmanın yanı sıra yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşalesiniz.

Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Orkestra şefi olarak yönettiğiniz büyük konsere kısa bir ara. Konser sonrasında, bu konserden keyif alan yüz binlerce insanın, gönülden alkışlarını duyuyor musunuz?

Lütfen bu yürekten alkışların gururunu ve keyfini yaşayın. Aradan sonra yeni keşifler yapmak için daha büyük bir heyecan ve azimle başlayacağımıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize ve kıymetli velilerimize canı gönülden teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve yaşamın içinde sevgi ile öğrenme yolculuğu günleri diliyorum.