Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Hamza Aydoğdu;‘Çayı özledim’ diyen milli sporcuya çay bahçesinde çay ısmarladı

Vali Hamza Aydoğdu;‘Çayı özledim’ diyen milli sporcuya çay bahçesinde çay ısmarladı


İtalya'da düzenlenen 2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanan Özel Sporcular Down Futsal Milli Takımı oyuncularından Hüseyin Dinç Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’yu ziyaret etti. Valilik makamına girdiğinde kendisine kucak açarak ‘Şampiyon hoş geldin’ diyerek karşılayan Vali Hamza Aydoğdu’ya sarılan milli sporcu şampiyonluk sevincini Vali Aydoğdu ile paylaştı. 
2021 Down Sendromlular Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanan milli takım kalecisi Aksaraylı özel sporcu Aksaray’da davul zurna eşliğinde büyük coşku ile karşılandı. Milli sporcu Hüseyin Dinç; annesi Aysel, babası Hasan Dinç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Özel Sporcular Spor Federasyonu Yetkilisi Cem Elibol, Özel Sporcular Spor Federasyonu İl Temsilcisi Şükran Gevenç ile birlikte Vali Hamza Aydoğdu’ya ziyarette bulundu. 
-İyiki varsın şampiyon
Madalyasını büyük gururla taşıyan Dinç, Valilik makamına girişinde kendisine kucak açarak karşılayan Vali Hamza Aydoğdu’ya sarılarak şampiyonluk sevincini paylaştı. Milli takımın kalecisi özel sporcu Hüseyin Dinç’in sıcak ve içten davranışları karşısında duygulanan Vali Hamza Aydoğdu “Seninle gurur duyuyoruz, iyi ki varsın şampiyon” diyerek özel sporcuya sarılıp tebrik etti.  

 Özel Sporcular Down Futsal Milli Takımını Aksaray’da kampa davet eden Vali Hamza Aydoğdu Aksaray’ın kamp alanı ve diğer spor altyapısına sahip olduğunu belirtti. Koyu Beşiktaş taraftarı olan milli sporcunun kartal pençesi hareketine karşılık veren Vali Aydoğdu, “Bir Fenerbahçeli olarak bugün senin için bu hareketi yapıyorum.” diyerek karşılık verdi. 
-Çayı özledim
Vali Hamza Aydoğdu’nun Türkiye’de en çok neyi özledin sorusuna ‘ En çok çayı özledim’ diye cevap vermesi üzerine özel sporcunun koluna giren Vali Hamza Aydoğdu Valilik yanında bulunan çay bahçesine götürdüğü milli sporcu ve ailesi ile birlikte çay içti. Çevik kuvvet polisleri ile milli sporcuyu tanıştıran Vali Aydoğdu Aksaray’ın çok özel milli sporcusu ile gurur duyduğunu söyledi. Vatandaşların alkış ve sevgi gösterilerine madalyasını göstererek karşılık veren Milli özel sporcu Hüseyin Dinç formasındaki Türk bayrağını göstererek şampiyonluk sevincini paylaştı.