Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Hamza Aydoğdu Yeşiltepe Belediyesi İle Doğantarla Köyünü Ziyaret Etti

Vali Hamza Aydoğdu Yeşiltepe Belediyesi İle Doğantarla Köyünü Ziyaret Etti

Vali Hamza Aydoğdu Yeşiltepe Beldesini ziyaret etti

Vali Hamza Aydoğdu Yeşiltepe Beldesine ziyarette bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’ında bulunduğu ziyarette Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik ve belediye meclis üyeleri ile görüşen Vali Aydoğdu beldenin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi aldı.

Beldenin tarımsal faaliyetler bakımından önemli bir üretim merkezi olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu ayçiçeği üretiminde birinci olan Yeşiltepe beldesinin ismine yakışır yeşillikte olması için 1000 servi ağacı dikimi yapılacağını yine beldeye ulaşım sağlanan yollarda gerekli bakım ve yenileme çalışmalarının yapılacağını belirtti.

 

Vali Hamza Aydoğdu: “‘Köylerimizi çok önemsiyoruz. Üretimin merkezi köylerdir”

Vali Hamza Aydoğdu ziyaret ve incelemelerde bulunduğu merkeze bağlı Doğantarla Köyü’nde köy muhtarları ile bir araya geldi. Köylerin sorun ve ihtiyaçları ile ilgili bili alan Vali Aydoğdu “Köylerimizi çok önemsiyoruz. Üretimin merkezi köylerdir”dedi.

Doğantarla Köyü Muhtarı Fatih Kara ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Aydoğdu Doğantarla Köyü ile ilgili bilgi aldı. Köy muhtarı Kara’nın imece usulü ile vatandaşların katkıları ile yapılan hizmetleri dinleyen Vali Aydoğdu muhtar Kara’yı tebrik etti.

Doğantarla muhtarlık binasında Gücünkaya, Sevinçli, Çeltek, Kızılkaya Köylerinin muhtarları ile de görüşe Vali Aydoğdu Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ile birlikte muhtarların sorunlarını dinledi. Köylerin eksikliklerinin belirlenmesi ve ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Aydoğdu şehirde ne varsa köylerde de aynı imkanların mevcut olduğunu görülen eksiklik ve ihtiyaçların giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Köylerin üretim merkezinde bulunduğunu belirten Vali Aydoğdu ‘Köylerimizi çok önemsiyoruz. Kamu kaynaklarının etkin şekilde kullanımı ile köylerimizin eksikliklerinin giderilmesine gayret gösteriyoruz’ dedi.

Doğantarla Köyü’nde yapılan hizmetlere vatandaş katkısının çok üst düzeyde olduğunu imece usulü ile işlerin paylaşılmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Aydoğdu Doğantarla köyünde yapılan bu çalışmanın örnek alınacak bir uygulama olduğunu bildirdi.