Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Anahtar Kelimeler: Hamza Aydoğdu Karaören ziyaret
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Hamza Aydoğdu Karaören Köyü’nü ziyaret etti

Vali Hamza Aydoğdu Karaören Köyü’nü ziyaret etti

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu köy ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Karaören Köyü’nü ziyaret etti. Köy kıraathanesinde vatandaşların sohbet eden Vali Aydoğdu vatandaşların ve köyün sorunlarını dinledi. 
Beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Tarım Müdürü Bülent Saklav, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ile Karaören Köyü’nü ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu, köy muhtarı Veyis Mercan ve vatandaşlarla görüşerek sorun ve ihtiyaçlarla ilgili bilgi aldı. 
Üzümü ile meşhur köyün bu değerini en iyi şekilde kullanması için kooperatif kurulması gerektiğini ifade eden Vali Hamza Aydoğdu birlik ve beraberlik içerisinde çok hizmetler gerçekleştirileceğini söyledi. 
Aksaray’ın her alanda çok önemli potansiyeli olduğunu dikkat çeken Vali Aydoğdu; Gülağaç İlçesinde kurulan kadın kooperatifini örnek göstererek kooperatifin ürettiği ürünlerini çok rahat pazarlayarak maddi gelir elde ettiğini vurguladı. 
Güçlerin birleştirilmesi ile önemli başarı hikâyelerinin yazılacağını kaydeden Vali Hamza Aydoğdu; Karaören köyünün iyi üzümleri ile bilindiğinin belirtilmesi üzerine bölgede üzüm bağlarının geliştirilmesi, vatandaşların bu alanda maddi kazançlar elde edebileceğini, bununda bir araya gelerek kurulacak kooperatif eliyle yapılabileceğini belirtti. Karaören Köyü’nde kooperatif kurulması için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını veren Vali Aydoğdu; vatandaşların ilettiği sorun ve ihtiyaçların çözümü için gerekli çalışmaların kısa sürede yapılacağını söyledi.