Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Aydoğdu Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz, her şartta hep beraber mücadele etmek zorundayız dedi

Vali Aydoğdu Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz, her şartta hep beraber mücadele etmek zorundayız dedi

İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında toplanarak Aksaray’da Kovid-19 vaka sayıları, uygulanan tedbirler ve Ramazan Ayı dolayısıyla salgının artmasını önleyecek tedbirleri görüştü.

Vali Hamza Aydoğdu Aksaray ve tüm Türkiye’de artan vaka sayılarına dikkat çekerek; “Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz, her şartta hep beraber mücadele etmek zorundayız ”dedi.

Valilik Toplantı Salonunda kurul üyeleri ile İlçe Kaymakamlarının canlı zoom bağlantısı ile katıldığı toplantıda İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ tarafından Kovid-19 salgınında Aksaray’ın son durumu hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Aksaray’ın vaka artış rakamlarının Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandığını ifade eden Yeşildağ; vaka artışlarının değerlendirildiğinde çocuklarda görülen artışın dikkat çektiğini söyledi. Sağlık kurumlarının yeterli yatak sayısına sahip olduğunu ancak artan vaka sayılarının değerlendirildiğinde devam eden artış hızı ile bu kapasitenin kısa sürede dolacağını vurgulayan Yeşildağ, vatandaşların tedbirlere uymalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Vali Aydoğdu: ‘Daha dikkatli ve kontrollü olmalıyız’

Vali Hamza Aydoğdu İlçe Kaymakamlarından salgınla mücadelede son durum hakkında bilgi aldı. Salgın konusunda ilçe vaka rakamlarının da artış olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu kurul üyelerinin de ortak görüş olarak belirttiği cenaze taziyeleri, akşamları ev ziyaretlerinin bulaş hızını arttırdığını söyledi.

Sağlık ekiplerinin, salgın denetim ekipleri ile kolluk kuvvetlerinin kahramanca mücadeleye destek verdiğini vurgulayan Vali Aydoğdu;  “Gayret edeceğiz hep birlikte tedbirlere uyacağız. Zor bir süreç geçiriyoruz. Daha dikkatli olacağız. Ramazan Ayı’nı fırsat bilerek daha dikkatli daha kontrollü olmalıyız. Vatandaşları maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarmaya devam ederek hep birlikte bu mücadelenin kazananı olarak inşallah selamete çıkacağız ’dedi.

HES kodu uygulaması, toplu taşıma araçlarında para yerine kart uygulaması yine kavşak notasında bulunan Aksaray’a diğer illerden girişlerin kontrollü şekilde sağlanması gibi önemli tedbir ve denetim çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Vali Aydoğdu; “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızı Kovid-19 salgını ile ilgili uyarmaya alınan tedbirleri hatırlatmaya devam edeceğiz. Vaka sayılarının düşmesi için hep birlikte gayret göstereceğiz.” dedi.

Hıfzıssıhha Toplantısına Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Çelik,  Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Afet Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen ile Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Yusuf Çiçek katıldı.