Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı

Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı

-Muhtar “sorunlarımız var” dedi, Vali Aydoğdu, Kaymakam, Belediye Başkanı ve birim amirleri ile eski köy yeni mahalle Balcı’ya çıkarma yaptı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu hafta sonu kendisinin kullandığı araç ile Ortaköy İlçesi’nden Aksaray’a dönerken eski belde sonra köy şimdi Ortaköy İlçesinin mahallesi olan Balcı’da vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Yapılan referandum ile 6 km uzaklıktaki Ortaköy İlçesine mahalle olarak bağlanan yerleşim yerinin sorunları olduğunu belirten vatandaşlara pazartesi günü mahallelerini geleceği sözünü veren Vali Aydoğdu; beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, Ortaköy İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirleri ile Ortaköy İlçesine giderek Balcı mahallesini ziyaret etti.

Mahalle muhtarı İbrahim Keskinkılıç, mahalleli kadın ve erkeklerle istişare toplantısı yapan Vali Aydoğdu; sorun, ihtiyaç ve talepleri dinledi. Mahallenin belde iken belediye başkanlığını yapan Yunus Yıldız mahalle adına taleplerini sırayla Vali Hamza Aydoğdu’ya aktardı. Talepleri dinleyen Vali Hamza Aydoğdu, yerel yönetim ve birimlere sorunların çözümü için gerekli çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Devletin temel hizmetlerle ilgili gerekli çalışmaları yürüttüğünü ancak sınırsız imkânların bulunmadığını belirten Vali Hamza Aydoğdu; güzelliklerin paylaşılarak artırılacağını bu noktada adil ve adaletli şekilde davranılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Herkesin yapılan hizmetlerin korunmasında sorumluluğu olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu; mahalle olarak Ortaköy ilçesine bağlanan Balcı’nın sorunlarının çözümü için ilçe belediyesi ve ilgili birimlerin gerekli çalışmaları hemen başlatacağını söyledi.

Vatandaşlardan ilettikleri sorunları not almalarını isteyen Vali Aydoğdu 1.5 ay sonra Balcı mahallesini tekrar ziyaret edeceklerini yol, su, atıl binalar ve diğer sorunlarla ilgili yapılan ve yapılamayan çalışmaları tekrar görüşeceklerini söyledi.

Vatandaşlar; ziyareti ve gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Vali Hamza Aydoğdu, Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve birim amirlerine teşekkür etti.