Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vali Aydoğdu Aksaray'ın ilçelerinin de de tam kapanma denetimlerinde bulundu

Vali Aydoğdu Aksaray'ın ilçelerinin de de tam kapanma denetimlerinde bulundu

 

Vali Hamza Aydoğdu: “Normalleşebilmemiz için tedbirlere uymamız çok önemli”

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ilçeleri ziyaret ederek Kovid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanma denetimlerinde bulundu.

Koronavirüs (Covid-19)’un ülke genelinde artan bulaşıcılığıyla birlikte vaka sayılarındaki artış değerlendirilerek 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma süreci başladı. Ülke genelinde uygulanan tedbirler Aksaray’da da gerçekleştirilen uygulamalarla denetleniyor.

Aksaray’da tam kapanmanın ilk günlerinde denetimlere katılan Vali Hamza Aydoğdu; Eskil, Sultanhanı, Güzelyurt, Gülağaç, Ortaköy, Ağaçören ve Sarıyahşi ilçelerinde kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve denetim ekipleri ile birlikte uygulama noktalarında araçların izin belgelerini kontrol etti.

İlçe ziyaretlerinde kısıtlamadan muaf gıda ve tarımsal faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Vali Aydoğdu esnaflarla sohbet etti. Vaka sayılarındaki artışın kontrol altına alınması ülkemiz ve Aksarayımızın normalleşebilmesi için tedbirlere uyulmasının önemini belirten Vali Aydoğdu vatandaşların desteğinin önemini belirtti.

Vali Aydoğdu, balkondan ve pencereden selamlaştığı vatandaşlara sokağa çıkmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada; “Dün akşamdan itibaren tam kapanma oldu. Bizde bütün arkadaşlarımızla birlikte Aksaray’da merkezden başlayarak bütün ilçelerimizi geziyoruz. Tam kapanma ile ilgili kuralara uyulup uyulmadığını beraber takip ediyoruz. İnsanlarımız kurallara uyuyorlar. Zaten bizim de rakamlarımız ciddi anlamda aşağıya doğru düşmeye başladı. Bizim tek temennimiz şu, çocuklarımız çok uzun süre okuldan ayrı kaldılar. Küçük esnafımızda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu covid belasından biran önce kurtulup okullarımızın açılması, esnafımızın da helal kazancına kavuşması. Bu sebeple hepimiz üzerimize düşen fedakârlığı yapıyoruz. Vatandaşlarımızda bu konuda çok hassas. Ben kurallara uyan ve hassasiyet gösteren bütün Aksaraylı hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Hamza Aydoğdu ile birlikte denetimlere Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal katıldı