TÜİK 89. Yılını kutluyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert AKTAŞ, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Muammer KUBALOĞLU

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürü Ahmet Mert AKTAŞ, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Muammer KUBALOĞLU, Sosyal Araştırmalar Grup Sorumlusu Yunus ÖZ ve Ekonomik Araştırmalar Grup Sorumlusu Ercan ÇELİK Türkiye İstatistik Kurumu’ nun 89. Kuruluş Yıldönümü ve Türkiye İstatistik Günü nedeniyle Vali Mehmet CEYLAN’ ı makamında ziyaret ettiler.

TÜİK Bölge Müdürü Ahmet Mert AKTAŞ, kurulduğu günden bugüne, ülkemizin en önemli kurumları arasında yer alan TÜİK’ in; sosyoekonomik, kültürel, bilimsel vb. konularda ülkenin ihtiyaç duyduğu bilgileri güncellik, güvenilirlik, tutarlılık ve erişebilirlik temel değerleri doğrultusunda derleyerek, karar alıcıların sağlıklı kararlar almasında önemli bir rol oynadığını ifade etmiştir. Doğru bilgiye ulaşma ve doğru karar alma sürecinde tüm karar alıcılara ve bireylere çalışmalarında katkı sağlamak üzere istatistikî bilgilere ihtiyacın günden güne arttığını, Türkiye İstatistik Kurumu’nun da   “uluslararası standartlarda, kullanıcı odaklı ve sürdürülebilir bir istatistik sistemi kurma” vizyonu ile hareket ettiğini belirten AKTAŞ, bu sene etkinliklerin odağına çocukların alındığını ve bu amaçla ilk olarak Mehmet Gülen İlkokulu öğrencilerine kurum çalışmalarına yönelik bir etkinlik yapılacağını belirtmiştir. Ahmet Mert AKTAŞ ve beraberindeki çalışma arkadaşlarına ziyaretlerinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali CEYLAN, TÜİK’ in 89. kuruluş yıldönümünü kutlamış ve tüm çalışanlara da başarılar dilemiştir.

Nevşehir Bölge Müdürlüğü’nün, 89. Kuruluş Yıldönümü ve Türkiye İstatistik Günü kapsamında yaptığı 2. ziyaret Mehmet Gülen İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrenci ve öğretmenleri oldu. Gerçekleşen ziyarette 25 Nisan Türkiye İstatistik Günü kapsamında “İstatistiklerle Çocuk” etkinliği düzenlendi. Bölge Müdürü Ahmet Mert AKTAŞ, Sosyal Araştırmalar Grup Sorumlusu Yunus ÖZ, Hanehalkı İşgücü İstatistikleri Takım Sorumlusu Gaye MAT ÇELİK, Sosyolog M. Meriç ÖZEN ve Anketör Bektaş AKPINAR Mehmet Gülen İlkokulu konferans salonunda, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek TÜİK ve kurum çalışmaları hakkında bilgi verdiler. İstatistiğin önemine ve hayatımızdaki yerine değinen Gaye MAT ÇELİK,  hangi alanlarda veri derlendiğini, çocuklara yönelik hangi istatistikler yapıldığını anlattı. Etkinlik sonunda TÜİK’ in web sayfasında bulunan TÜİK Çocuk’tan yararlanılarak oluşturulan karneler öğrencilere dağıtıldı. 

Türkiye 28.04.2015 18:48:19 3699 0
 • Pazartesi 33.9 ° / 17.7 ° Açık hava
 • Salı 33.7 ° / 20.9 ° Açık hava

Aksaray

15.08.2022

 • İMSAK 04:19
 • GÜNEŞ 05:51
 • ÖĞLE 12:53
 • İKİNDİ 16:40
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:11
 • BIST 100

  2.864%-0,15
 • DOLAR

  17,9595% 0,12
 • EURO

  18,4190% -0,61
 • GRAM ALTIN

  1.034,8% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1707,42% 0,20
Ücretli çalışan yıllık yüzde 6,3 arttı
MSB teknik heyeti F-16 görüşmeleri için ABD'de
TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı... İşsizlik oranı yüzde 10,6 oldu
Bakan Dönmez, 2. Abdülhamid Han Türbesi'ni ziyaret etti
Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenler unutulmadı
Hububatta üreticinin yüzü güldü
81 ilde dev uygulama! 30 gözaltı, 906 aranan şahıs yakalandı
Elektronik izleme dünyaya örnek oldu
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
Diyarbakır Bağlar'ın karatecilerinden madalya rekoru
‘Tıbbî Bitkiler Bahçesi’ hayran bırakıyor
Meteoroloji’den 16 ile kuvvetli uyarı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?
Tarım Kredi marketlerinde indirim bugün başlıyor
16 il için 'kuvvetli' uyarı!
Türkiye'den Mısır'a taziye
Anahtar Kelimeler: TÜİK 89. Yılını kutluyor
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri