Aksaray

12.08.2020

  • İMSAK 04:16
  • GÜNEŞ 05:49
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 19:49
  • YATSI 21:15
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


TBMM Başkanı Şentop Aksaray Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezini Açtı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Aksaray Belediyesi tarafından kadınlar için inşa edilen; kültür, eğitim ve sanat etkinliklerine imkan sunacak Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezi‘nin açılışını gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop,Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinin açılış töreninde, insanları mutlu etmek isteyenlerin, onlar için faydalı hizmetler yapması gerektiğini ifade etti.

Şentop açılış öncesi yaptığı konuşmada,"Merkez birkaç boyutlu planlanmış, hobi kursu, spor salonu, kültür merkezi gibi. Böylece Aksaraylı hanım kardeşlerimiz için önemli bir sosyal tesis hazırlanmış. Kadınlarımız burada buluşup kaynaşabilirler. Hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmek için spor yapabilirler. İlgi duydukları alanlarda kursa katılabilirler. Böylece kendilerini yenilemek, geliştirmek için sunulan imkanlardan yararlanabilirler."
Şentop, bugünün Somuncu Baba'nın vefatının sene-idevriyesi olduğunu hatırlatarak Somuncu Baba'yı ve eşi Necmiye Hatun'u rahmet ve şükranla andığını söyledi.
İnsanlarımızı mutlu etmek için çalışan Belediye Başkanımız Enver Dinçer gibi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Hayırlı işlerde acele etmek lazım düsturundan hareketle merkezimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şentop, kurdeleyi keserek Necmiye Hatun Kadın Etkinlik Merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Şentop merkezde incelemelerde bulunarak Belediye Başkanı Dinçer'den bilgi aldı.

Açılış törenine, Vali Ali Mantı, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve vatandaşlar katıldı.