Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Tapu Ve Kadastro Müdürlükleri Piri Paşaya Taşınmada Gün Sayıyor

Tapu Ve Kadastro Müdürlükleri Piri Paşaya Taşınmada Gün Sayıyor

  Aksaray Tapu ve Tapu Kadastro müdürlüklerinin kurumlarına Piri Mehmet Paşa Çarşısında tahsis edilen ve dolayısıyla da kuruma ait olacak yerde hizmete başlamaları için sürdürülen hazırlıklarda son aşamaya gelindi. 

   Belediye başkanı Evren Dinçer’in hem hizmetin vatandaşın ayağına gelmesi, hem de Piri Mehmet Paşa çarşısındaki ticaretin canlanması için Tapu ve Kadastro genel müdürlüğü ile yapılan anlaşmayla çarşının bir bloku iki müdürlüğe tahsis edilmişti. 

    Tahsisin ardından önce binanın iki kurumun hizmet standardını karşılaması için fiziki çalışmalar yapılırken, ardından ise iki müdürlüğünde teknolojinin son imkanlarıyla hizmet edebilmeleri için gereken elektrik ve elektronik hatlar çekildi. 

   Yapılan çalışmaları sorduğumuz Tapu Müdürü İsa Alıcı” Mevcut hizmet yerimizde iki müdürlüğün hizmet alanı 1200 M2 iken yeni yerimizde bu alan 2200 M2’ye çıkacak. 

 Yeni yerimiz teknolojinin son imkanlarıyla donatıldığından hizmetin verimliliği ve kalitesi artacak memurlar daha ferah bir ortamda çalışacaklar. 

   Tapu Müdürlüğünde mevcut binada alım ve satım yapanların son imzalarının atıldığı masa sayısı 2 iken yeni yerde %100 lük artışla iki misline yani 4 masaya çıkartılmasıyla tapu harcını yatıranlar mevcut bekleme süresinin yarısı kadar bir beklemeyle imzalarını atıp tapularını alabilecekler ”dedi. 

   Modern girişi, her kattaki modern çalışma ortamı sağlayan büro mobilyaları döşenen ve evrakların saklanması için son model koruyuculuğu olan kasalarla donatılan binalardaki çalışmaların bu ay içinde tamamlanması ve Kasım ayının başında hizmet verilmesi planlanıyor.(Haber ve Fotoğraflar Ali Genç)