İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Tacin Mahallesinde İmara Açılan Bölgelere İçme Suyu Hattı Döşeniyor

Tacin Mahallesinde İmara Açılan Bölgelere İçme Suyu Hattı Döşeniyor

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesine bağlantısı sağlanan yol güzergâhlarında imara açılan bölgelerin sorunsuz altyapıya kavuşması için sahada çalışma gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi şehrin dört bir yanında imara açılan ve içme suyu hattının bulunmadığı bölgelerde altyapı çalışmaları yaparak bu bölgeleri yerleşime hazırlıyor. Belediye ekiplerinin bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalarını Tacin Mahallesi 91 ve 98’inci caddelerde sürdürüyor.

İmara açılan bölgelerde altyapı çalışmalarını ilerde oluşması düşünülen nüfus yoğunluğunu göre planlayan ekipler, altyapı hizmetlerin sorunsuz olması için hassasiyetle çalışıyor. Özellikle su basınç problemi yaşanmaması için içme suyu nakil hatlarında yeterli çap büyüklüğünde polietilen borular kullanılıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların hizmet beklentisi ve ihtiyaçlarının karşılanması için şehrin her bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarının kesintisiz şekilde süreceğini söyledi. 

Aksaray Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre Tacin Mahallesinde imara açılan bölgelerde 2 Bin 500 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattının döşendiği bildirildi.