Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Sultanhanı´ndaki PTT Şubesinde Engelli Merdiveni Yok

Aksaray Haber | Aksaray Haberleri | aksarayhaberci | aksaray sondakika haberleri | aksaray güncel |aksaray gündem

Sultanhanı ilçesinde bulunan PTT Şubesi ikinci katta olması nedeniyle Şubede işlem yapmak isteyen Engelli ve yaşlıları mağdur ediyor. İlçede Yaşlı ve Engelli aylığını PTT Şubesinden alan yüzlerce vatandaş ikinci katta bulunan ve giriş merdiveninin dışarıda olması nedeniyle özellikle kış aylarında yağışlardan dolayı merdivenlerden şubeye girebilmenin çok zor olduğunu belirttiler.

YÜZLERCE YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞ PTT ŞUBESİNE GİREMİYOR

İlçede ikinci katta hizmet veren PTT Şubesinin Engelli asansörünün olmaması nedeniyle şubeye giremediklerini belirten engelli vatandaşlar Şubeye biran önce engelli asansörü kurulmasını talep ettiler. 

Görüşlerini açıklayan vatandaşlar ?Sultanhanı Postanesinde (PTT ŞUBESİ) İlçemizde onlarca engelli ve yüzlerce Emekli maaş almakta, çoğu zaman görmekteyiz 80 yaşına gelmiş ve takati kesilmiş yaşlı amcalarımız, teyzelerimiz inanın bu 20 ye yakın dik merdivenlerden adeta emekleyerek çıkmaya çalışmakta, engelli bireylerimiz ise hiç çıkamamakta, bir çoğu işlem yapamamakta ve maaşlarını çok güçlükle almakta, şubede 1 personel var ve maalesef çoğu zamanda 1 personel yetersiz kalmakta, aşağıda PTT Atm´si var fakat bu Atm de eski tip olduğu için sürekli arızalanmakta, 10 Bin nüfusu olan ilçemizde Çevre köylerden de gelenlerle birlikte Emekli ve Yaşlılarımıza yoğun şekilde hizmet veren Postanemize kış yağışları başlamadan ivedilikle Engelli asansörü kurulmasını talep ediyoruz, bu şekilde asla bir hizmet anlayışı olamaz, yetkililerin bu talebimizi biran önce dikkate almalarını bekliyoruz? dediler.