İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Sokağa Çıkma Kısıtlaması Münasebetiyle Sokak Hayvanları Unutulmadı

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Münasebetiyle Sokak Hayvanları Unutulmadı

Aksaray Belediyesi, yılbaşı nedeniyle hafta sonu dahil 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarını yine unutmadı. Şehrin birçok noktasında bulunan yemliklere sokak hayvanları için mama ve su takviyesi yapıldı.

Koronavirüsü salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilince insanlar tarafından beslenen sokak hayvanları açlık ile karşı karşıya geldi. Aksaray Belediyesi, uygulanan kısıtlamalarda sokaklarda yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Sokak hayvanlarının yiyecek ve içecek bulmaları noktasında sıkıntı yaşamaması için ekipler tarafından, kısıtlamanın ilk gününden itibaren şehrin pek çok farklı noktalarında bulunan yemliklere mama bırakıldı. Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yemliklere mama ve su takviyesi yapıldı.

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için günün büyük bir bölümünde yemlik ve besleme noktalarına mama ve su takviyesi yapıldığı bildirildi. Ayrıca bu süreçte zayıf düşerek bakıma ihtiyaç duyan hayvanların Aksaray Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kontrol altına alındığı kaydedildi.