TÜİK: Kişi başı milli gelirde aslan payı İstanbul'un
MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı

AKSARAY'DA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Anahtar Kelimeler: PAŞACIK SURVİVOR PARKI
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Şenyurt YENİPINAR
9.11.2021 12:00:23
Park elbette güzel. Ancak bir durumu belirtmekte fayda var. Bundan sonraki park yapımlarında işe yarayabilir. Fotoğrafta bile görünüyor. Parktaki alet ve oyuncakların kapladığı alanla, yeşil alanları oranladığımızda yeşil alanların oldukça az olduğu görülüyor. Halbuki burası park. Yeşil alanların fazla olması gerekmiyor mu? Park planlamacılarının dikkatini çekmek lazım.

PAŞACIK SURVİVOR PARKI IŞIL IŞIL OLDU

PAŞACIK SURVİVOR PARKI IŞIL IŞIL OLDU

Aksaray Belediyesi şehri adeta yeniden şekillendiriyor. Alt ve üst yapıdaki hummalı çalışmanın yanı sıra şehir estetiğine katkı sunmaya devam ediyor. Son dönemde yapılan çocuk parkları ve ışıklandırma çalışmaları özellikle akşam saatlerinde adeta görsel bir şova dönüşüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Aksaray’ın en büyük mahallelerinden biri olan Paşacık Mahallesi’ni de alışıla gelmişin dışında bir görselliğe ve eğlence şansına sahip olan yeni çocuk parkı mahalle sakinlerinin büyük beğenisini topladı.

Çok yakında açılışı gerçekleştirilecek Paşacık Park’ta yeni nesil oyuncaklar çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlarken eğlence dünyalarına da zenginlik katacak.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi; “Aksaray’ımız için çalışmalarımızı gece gündüz sürdürürken sosyal yaşama katkı sunmaya da devam ediyoruz. Şehir genelinde bulunan birçok parkımızı revize ederken birçok noktada da yeni parklar kazandırıyoruz. 

Mevcut parklarımız ve spor alanlarımızda koşulları daha sağlıklı bir hale kavuştururken diğer yandan yıpranan bölümleri hem yeniliyor hem de daha renkli bir görünüme kavuşturuyoruz. Yapımını tamamladığımız ve çok yakında açılışını gerçekleştireceğimiz Paşacık Parkı’mızı da  hemşerilerimizin hizmetine sunacağız parkımız Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi.

6 Bin metrekare alana kurulan, modern ve farklı  görünümüyle ilgi odağı olan parkta oyun alanlarının dışında spor sahaları, survivor parkuru, trambolin ve 500 metre yürüyüş yolu bulunuyor.