Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Anahtar Kelimeler: çocukların sanatları sergisi
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Özel çocukların el sanatları sergisi

Özel çocukların el sanatları sergisi

-Aksaray Bakım-Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin geleneksel el sanatları sergisi açıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen ‘El Emeği, Göz Nuru’ geleneksel el sanatları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Nora AVM sergi alanında düzenlenen açılış törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun eşi Emine Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü eşi Türkan Aktürk, Müdür Vekili Şenay Akpınar, Halk Eğitim Müdürü Bayer Caner, Aksaray Barosu Genel Sekreteri Av. Elif Ulu kurum çalışanları ve davetliler katıldı.

Aksaray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslarda Aksaray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan bakım ve koruma altındaki özel çocukların yaptığı el emeği, göz nuru; takı, üç boyutlu rölyef çalışmaları, ahşap ve dekoratif süs eşyalarından oluşan sergi büyük ilgi gördü.

Sergiyi gezerek satışa sunulan el sanatları ürünler hakkında bilgi alan Emine Aydoğdu, Merve Dinçer ve davetliler sergilenen el sanatları ürünlerini çok güzel olduğunu belirttiler. Özel çocuklara el becerisi kazandırmak, renk kavramını öğretmek merkezde daha güzel ve faydalı vakit geçirmelerini sağlamak için düzenlenen faaliyet ve kurslarda yapılan el sanatları ürünleri 5 gün boyunca sergilenecek. El sanatları sergisini gezen vatandaşlar ürünleri incelerken satışa sunulan ürünlerin önemli bir bölümü kısa sürede satıldı.