Aksaray

12.08.2020

  • İMSAK 04:16
  • GÜNEŞ 05:49
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 19:49
  • YATSI 21:15
Anahtar Kelimeler: Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Toplantısı Aksaray Valisi Ali Mantı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ramazan Okutan, Seyfettin Karagöz ile OSB Müdürü Ayhan Ermiş katıldı.

Toplantıda yatırımlarını tamamlayarak üretime geçen fabrikaların tapu talepleri ile Aksaray OSB’de yatırım yapmak isteyen firmaların sanayi parsel tahsis talepleri değerlendirildi.

Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Mantı toplantı sonunda yaptığı açıklamada 1.298 Hektar alana sahip Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde toplam 565 sanayi parseli bulunduğunu bunlardan 474’ünün yatırımcılara tahsisinin gerçekleştirildiğini üretime geçen fabrika sayısının ise 227 olduğunu bildirdi. İnşaatlarını tamamlayarak üretime geçmeye hazır fabrika sayısının 27 olduğunu kaydeden Vali Ali Mantı 23 fabrika inşaatının ise devam ettiğini söyledi. Proje çalışmaları devam eden fabrika sayısının 160 olduğunu ifade eden Vali Ali Mantı toplam istihdam sayısının 12.500’e ulaştığını kaydetti.

Vali Ali Mantı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte bölgenin ve yatırımcıların sorun ve ihtiyaçlarını değerlendirdiklerini 2020 yılında da el birliği ile OSB’nin ihtiyaçları için yeni yatırımlar yapmaya ve bölgenin eksikliklerin giderilmesine gayret göstereceklerini ifade etti.