Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Önder İmam Hatipliler Derneğinden Eğitime 23 Bin Kaynak Kitap Desteği

Önder İmam Hatipliler Derneğinden Eğitime 23 Bin Kaynak Kitap Desteği

  Önder İmamhatipliler Derneği İlimizde bulunan İmamhatip Okullarının tamamına tüm derslerden kaynak kitap desteğinde bulundu.
  Konuyla ilgili Aksaray Önder Başkanı Kuddusi BAKAR şu açıklamalarda bulundu; İlimizde bulunan 28 İmamhatip Okulumuzun tamamının eğitimine destek amacıyla kaynak kitap desteğinde bulunduk.
  Yaklaşık beş yıldır yürütmekte olduğumuz kaynak kitap desteğimizi geçmiş yıllarda sadece lise düzeyinde yapmakta idik. Bu yıl çıtayı yükselterek İlimizdeki İmamhatip Ortaokullarımızın 8. sınıf öğrencilerinin tamamına tüm derslerden Sınav Yayınlarının LGS’ye hazırlık kitaplarını ve İlimizdeki İmamhatip Liselerimizin 12. Sınıf öğrencilerinin tamamına tüm derslerden yine Sınav Yayınlarının Üniversiteye hazırlık kitaplarını,toplamda 23 bin kitabı Okul Müdürlerimiz aracılığıyla takdim ettik.
  Pandemi sürecinde yapmış olduğumuz bu çalışmanın çocuklarımızın akademik başarısına ciddi katkı sağlayacağını ümit ediyorum.En güzel yatırım geleceğimizi emanet edeceğimiz Gençliğe yapılan yatırımdır.Onlar için ne yapsak azdır.
  Z kuşağı diye nitelendirdiğimiz gençlerle ilgilenmek/hemhal olmak/farklı metodlarla onları motive etmek bizim vazifemizdir.Unutmayalım “biz nasıl yaşarsak onlarda öyle yaşar.”
  Pandemi süreci hem sağlığımızı hem de ekonomimizi ciddi şekilde etkilemektedir. Yapmış olduğumuz bu çalışma Velî’lerimizi de kaynak kitap için harcama yapmaktan kurtarmış olacaktır.Okullarımıza/veli ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor başarılar diliyorum.
  
  Bu vesileyle kitap dağıtım programımıza katılarak bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürümüz sn. Hacı Ömer Kartal’a,Din Öğretimi Şube Müdürümüz İbrahim Demirtaş’a,İlçe Şube Müdürlerimize,İmamhatip Okul Müdürlerimize,Eğitime Destek Platformu Başkanımız sn.Yusuf Kaya’ya,STK Başkanlarımıza ayrıca evsahipliğinden dolayı Anadolu İmamhatip Lisesi Okul Müdürü Yasin Sır Hocama/ekibine şahsım ve İmamhatip Camiamız adına teşekkür ederim.
  Ayrıca desteklerinden dolayı ÖNDER Genel Başkanımız sn. Kamber Çal’a şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.