Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı
MHP'li Ramazan Kaşlı'dan teknopark vurgusu
ATSO bu 'moda'yı çok sevdi
Aksaray Belediye Başkanı'ndan amatör sporculara destek
Vali Hamza Aydoğdu’dan mektup arkadaşlarına ziyaret
Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Oğuzhan Özyakup Hollandalı Türkler´in gurur kaynağı oldu

Beşiktaş´ın sevilen ve başarılı futbolcusunun doğduğu şehirde bir futbol tesisine adı verildi

Hollanda´nın Zaandam kentinde 23 Eylül 1992 tarihinde doğan ve futbol yaşamına burada başlayan Oğuzhan Özyakup, Hollanda Türkler´nin gurur kaynağı oldu.

Hollanda´daki futbol yaşamını amatör ligde sürdürürken dikkatleri çeken Özyakup, Alkmaar ve Zaandam kulüplerinin birleşmesiyle kurulan AZ takımına girme başarısını gösterdi.
AZ´de oynarken futbol dünyasının da dikkatini çeken Oğuzhan, 2008 yılında bu kez İngiltere´nin Arsenal takımına transfer oldu.
2012 yılında Beşiktaş´a transfer olan ünlü futbolcu, gerek Beşiktaş´ta ve gerekse Türk milli takımındaki başarılı futbolu ile çok sevildi.

Ligdeki devre arası tatilinden yararlanarak Hollanda´ya gelen Özyakup´u burada büyük bir sürpriz bekliyordu. Hollanda´daki Beşiktaşlılar Derneği´nin başkanlığını yapan Aykut Torunoğulları ile Zaandam kentini yönetenler bir araya geldiler ve Oğuzhan için onur verici bir ödül tasarladılar.

Futbol sevgisi çok büyük olan Zaandamlılar için yapılan bir mini futbol sahasına ÖZYAKUP adı verildi.

Futbol sahasının açılışına, Oğuzhan Özyakup ailesiyle birlikte katılırken, daha önce Zaanstad, Tilburg ve Groningen Belediye başkanlığı yapan ve Willem II adlı birinci lig kulübünün , divan kurulu üyesi olan Ruud Vreeman ile birlikte pek çok taraftar ve gurbetçimiz katıldılar.

Hollanda Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Aykut Torunoğulları, yapılan tören sırasındaki konuşmasında, ´´Kaptanımızın adına yakışır bir saha oldu. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sahadan Hollandalı gençler gibi, Türk gençleri de yararlanacaktır´´ dedi.

Beşiktaş´ın kaptanı Oğuzhan Özyakup ise, kendisi için hazırlanan bu sürpriz karşısında şoke olduğunu ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

İlhan Karaçay