Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı
MHP'li Ramazan Kaşlı'dan teknopark vurgusu
ATSO bu 'moda'yı çok sevdi
Aksaray Belediye Başkanı'ndan amatör sporculara destek
Vali Hamza Aydoğdu’dan mektup arkadaşlarına ziyaret
Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Anahtar Kelimeler: Borsa Aksaray İçin Kenetlendi
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Oda ve Borsa Aksaray İçin Kenetlendi

Oda ve Borsa Aksaray İçin Kenetlendi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsası Haziran Ayı Meclis Toplantısını müşterek olarak düzenlerken iş dünyasının önemli iki Sivil Toplum Kuruluşu Aksaray için kenetlendi.

Melendiz Otel´de düzenlenen toplantıya Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ile Oda ve Borsaların Meclis Üyeleri Katılım Gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Yapılcan; ?Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları şehrin sanayisini, ticaretini, tarımını ve hayvancılığını en üst noktalara getirmek için çalışmalar yürütmektedir. Bu anlamda daha önce olduğu gibi bundan sonraki süre zarfından da birlik ve beraberlik çatısı altında, kenetlenerek Aksaray için çalışacağız? dedi.

ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin´de birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparken yaptığı açıklamada; ?Ülkemiz genelinde Oda ve Borsalarımız ile başlayan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ile son bulan seçim dönemi 24 Haziran itibari ile son bulmuştur. Bundan sonraki süre zarfından herkesin üstüne düşen görev şehrimiz için projeler üretmek ve bu projelerin destekçisi olmaktır. Oda ve Borsamız bugüne kadar Aksaray´a onlarca proje kazandırmış ve Aksaray´ın takdir edilen iki kurumu olmuştur. İnşallah ortak aklın gücüyle çok daha iyi projeler üretmek ve Aksaray´ımızı bölgenin en iyisini yapma çabası içinde olarak hareket edeceğiz? dedi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş; ?Geleceğin şehrini Aksaray´da inşa ediyoruz vizyonumuzdan yola çıkarak bugünden itibaren bizlere düşen görev ise ortak aklın gücüyle ülkemizde ve bölgemizde örnek bir Aksaray olmasını sağlamak için çalışmak, üretmek ve ürettiğimizi pazarlamaktır. Bugün bölgemizin ve ülkemizin en önemli ticaret merkezlerinin başında gelen şehrimizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için ihtiyaç duyduğu temel konuda bu yönde gitmektedir. Merkezi İstanbul olan firmalarımızı katmadan 80- 90 milyon dolar civarında olan ihracat rakamlarımızı 400 milyon dolar seviyelerine getirmeliyiz. Bunun içinde özellikle ARGE çalışmalarına önem vermeli projeler üretmeli dünya geneline ürünlerimizi pazarlamalıyız. Aksaray iş dünyasının öncü kuruluşu olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı olarak inanıyorum ki demiryolunun aktif hale gelmesi ile birlikte Aksaray Türkiye´nin en büyük 10 sanayi kenti içerisine girecektir. Bunun olmaması için hiçbir engel yoktur. Karşımıza çıkan tek engel demiryoludur ve o sorunda biz sivil toplum kuruluşlarımızın ve kamu idarecilerimizin siyasilerimizin birlikteliği ile en kısa sürede ortadan kalkacaktır.  Yeter ki biz Ticaret Odası ve Ticaret Borsası üyeleri olarak bu projenin takipçisi ve öncüsü olalım. Bilmenizi istiyorum ki sizler sanayinin tarımın hayvancılığın Aksaray´daki başarılı birer örneği olmanızla birlikte geleceğinin şekillendirecek kişilersiniz. Bu anlamda bugün burada şehrimiz için buluştuğumuz müşterek meclis toplantımıza katılımınızdan dolayı bir kez daha teşekkür eder sizleri saygı sevgi ve muhabbetle selamlarım. 

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray´ın her alanda büyüme gösterdiğini bunun neticesinde üzerlerine çok daha büyük sorumluluklar düştüğünün altını çizerken yaptığı açıklamada; ?Türkiye´nin Sanayi´de, Tarımda ve Hayvancılıkta, en önemli iller arasında yer alan şehrimizin Oda ve Borsaların kattığı projelerle büyüme göstermesi neticesinde hepimizin üzerindeki sorumluluk iki kat artmıştır. Bugünden itibaren hepimizin çok daha verimli ve istekli çalışarak Aksaray´a hizmet etmesi gerekmektedir. Temsilcisi olduğumuz Oda ve Borsalarımız şehrin ticaretine yön vermektedir.  Aksaray´a Oda ve Borsamızla hareket ederek kazandıracağımız çok daha büyük projeler mutlaka olacaktır. Burada ki en önemli husus ortak birliktelik ve akılla Aksaray´ın geleceğini inşa etmektir. Türkiye´nin stratejik olarak tam merkezi konumunda bulunan şehrimiz 2023 Türkiye´sinin Tarım, Sanayi ve Hayvancılık şehri olacak ise bu sadece birliktelik ile meydana gelecektir. Oda ve Borsalarımız şehrin vizyonunu ve ufkunu aşmada öncü kuruluşlardır. Unutmayalım ki bugün Dünya´da ülkeler değil Şehirler yarışıyor ise bizler de Aksaray olarak bu yarışın en büyük adayı olacak Aksaray´ı Türkiye´nin ilk 10 şehri yapabilmek için çalışacağız ?Dedi.