Aksaray

06.07.2020

  • İMSAK 03:32
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:58
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Milletvekili Ramazan Kaşlı ve HHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen 10 Kasım Mesajı Yayınladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili Ramazan KAŞLI, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

''Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 81. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.

Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Büyük Türk milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri,  binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri,  “Geldikleri Gibi” gönderen bir iradeye liderlik yapan bu Devlet Adamına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.''

 

MHP Aksaray İl Başkanı Av.Mustafa Çölkesen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; pes etmeyen bir ruha, taviz vermeyen bir mizaca, inandıklarını söylemekten korkmayan bir vicdana, Vatanı ve Milleti için her şeyi feda edecek bir şuura sahip fazilet ve hamiyet timsalidir.

57 yıllık ömrüne adeta koskoca bir tarih sığdırmıştır. Cepheden cepheye koşmuş, gönülden gönüle girmiş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna liderlik yaparak milletimizin kalbinde taht kurmuştur. Türk Milleti'nin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır.

10 Kasım'ı bir matem günü olarak anlamak yerine, Atatürk'ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü iyi anlamak ve anlatmak gerekir. Mustafa Kemal Atatürk ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüyerek önündeki engelleri birer birer aşmasını bilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e vefatının 81. yılında Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun...