Aksaray

15.07.2020

  • İMSAK 03:41
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:14
  • YATSI 21:52
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Milletvekili Aydoğdu 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Aydoğdu mesajında şunları söyledi. Hayatın merkezine insanı alan, ”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hareket eden bir medeniyetin varisleri olarak; hayata dair kanaatlerimizin, düşüncelerimizin oluşmasında en büyük emek öğretmenlerimizindir.

İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet ve kültür inşasıdır. Bu nedenledir ki hedeflerimize erişebilmemiz konusunda en büyük vazife öğretmenlerimize düşmektedir.

 Öğretmenlerimiz, insanı en ideal şekilde eğitmek, dolayısıyla geleceği inşa etmek gibi son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetleriyle adeta istikbalimizi de şekillendirmektedirler.

Milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan öğretmenlerimizin kıymetiharbiyesinin farkında olan aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerimizi baş tacı etmeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, yurt içinde ve dışında türlü zorluklara rağmen fedakârca görev yapan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

Bilvesile, bu uğurda canını feda eden Şehit Aybüke öğretmen ve terör saldırılarında, vazife başında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet ve mağfiret diliyorum.”