Aksaray

30.03.2020

  • İMSAK 05:02
  • GÜNEŞ 06:25
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:25
  • AKŞAM 19:12
  • YATSI 20:30
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


MHP İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen Türkiye Tek Yürek Olmuştur Dedi

MHP Aksaray İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen şunları söyledi. Elazığ ilimizde 24.01.2020 tarihinde yaşanan ve çevre illerden de hissedilen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla, incelemelerde bulunmak ve bölge halkının yaşadığı sıkıntıları paylaşmak üzere 11 kişiden oluşan bir heyet görevlendirilmiştir. 

-Bu heyet en kısa sürede bölgeye intikal ederek çalışmalarda bulunmuş ve kurtarma çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek halkımıza destek ve moral olmuştur. Büyük Türk Milleti depremden sonra tek yürek olmuş ve yaraların sarılması için kurum ve kuruluşları ile ve STK'lar ile birlikte büyük gayret saf etmiştir.

-Yine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından da bölgedeki Ülkü Ocaklarında kriz masası kurulmuş, depremin hemen ardından faaliyetlerine başlayan kriz masası, arama-kurtarma çalışmalarına katılmıştır. Depremzedelerin acil ihtiyaçlarını tespit etmek için acil yardım hattı kuran Ülkü Ocakları, gıda ve battaniye başta olmak üzere yüklü miktardaki acil ihtiyacı depremzedelere ulaştırmıştır.

-Türkiye Cumhuriyeti Devletinin afet durumunda gerekli tedbirleri hızlı bir şekilde alarak çalışmalarını yaptığı ve halkımızın mağduriyetini azami derecede giderme gayretini gösterdiği açık bir şekilde görüşülmüştür. Büyük Türk Milleti takdire şayan bir şekilde tek yürek olarak depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanında yer almıştır.

-Elazığ depreminde görev yapan AFAD, UMKE ve çeşitli vilayetlerden çalışmaya katılan İtfaiye Personeli çalışmalarını tamamlayıp dualarla Elazığ ilinden ayrılmışlardır. Bir daha böyle felaketlerin olmaması dileği ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.