Aksaray

14.07.2020

  • İMSAK 03:40
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:15
  • YATSI 21:52
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Mehmet Özhaseki Aksaray’da Ak Partinin Düzenlediği Toplantıya Katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Aksaray'a geldi.Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirilen İl Danışma Meclis Toplantısında konuşan Özhaseki, belediyecilik tarihine değinerek, Türkiye'nin geldiği noktanın çok önemli ve verimli bir mevki olduğunu söyledi. CHP belediyeciliğini de anlatan Özhaseki, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin geçmiş en büyük yolsuzluklarının CHP döneminde olduğunu kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti'nin siyasal tarihinde dönüm noktasının 1946 olduğunu ifade eden Özhaseki, "Bunu bilelim. Çok partili sisteme geçiştir. Özgürlüklere doğru adım atıştır bu. Ama belediyeler tarihi de 94'dür. 94'e kadar belalı bir belediyecilik anlayışı vardı. İdeolojik takıntılı bir anlayış vardı. Hizmet hak getire. Hizmet diye bir şey düşünmezlerdi. Daha çok ideolojilerine hizmet etmek isterlerdi. Bu arada bankamatik adamlar vardı. Altyapısı olmayan şehirler vardı. Ülkenin yarıdan fazlası gecekondulaşmıştı. Hizmet belediyeciliğinden sosyal belediyeciliğe, oradan marka şehirlere ve gönül belediyeciliğine. Arkadaşlar biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Bunları biz dışarda öğrenmedik. Bizi kimse zorlamıyor dışarıda. Emin olun buna" dedi.

Programda, Aksaray Belediyesinin çalışma ve projelerini anlatan Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, "Öncelikli olarak Aksarayımızın yaşanabilir bir şehir, marka bir şehir olmasının önündeki en önemli kriterlerden bir tanesi bildiğiniz üzere temiz havası, yolları, ulaşımı, bir de suyudur. Daha önceden başlamış olan ir su projemiz var. Projemiz hakkında DSİ yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. ilerleyen yıllarda inşallah proje tamamlandıktan sonra şehrimize biz suları, temiz suyu şebeke içerisinden vereceğiz" dedi.

Programa, Özhaseki'nin yanı sıra İl Koordinatörleri İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ilçe ve belde belediye başkanları, geçmiş dönem il başkanları ve partililer katıldı. Programın ardından Mehmet Özhaseki Eskil ilçesinde temel atma töreni için yola çıktı.