Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


MAHARETLİ ELLER EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

MAHARETLİ ELLER EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Aksaray Belediyesi tarafından Cumartesi Pazarı alanında ücretsiz tahsis edilen tezgahlarda her hafta çarşamba günleri kurulan hanımeli pazarından hanımlar oldukça memnun.

Evlerinde ürettikleri el işi tekstil ürünlerinden ahşap ürünlerine, ev yemeklerinden süs eşyalarına kadar pek çok el emeği göz nuru ürünü Hanımeli pazarında satışa sunan Aksaraylı hanımlar hem sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer alıyor, hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar.
Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şunları söyledi “Hanımlarımızın aile hayatındaki sorumlulukları çok önemli nüfusun yarısından fazlasını oluşturan kadınlarımızın hem sosyal yaşamdaki aktivitelerini artırmak hem de aile bütçelerine destek olması açısından hanımeli pazarı uygulamamızı çok önemsiyorum hanımeli pazarında yöresel damak tadımızı ve giyim ürünlerimizde sergilenerek kültürel mirasımızı da yaşatmış oluyoruz.” dedi.

Maharetli ellerden çıkan ürünlerin satışa sunulduğu hanımeli pazarında ürünlerini satan kadınlar Belediye başkanı Evren Dinçer’e teşekkür ederek şu görüşlere yer verdiler “Pozitif ayrımcılık adına çok güzel bir uygulama burada ev ekonomimize katkı sağlarken yeni arkadaşlıklar ediniyor sosyal yaşamın daha çok içerisinde yer almaktan dolayı hanımeli pazarı bizler için adeta bir terapi niteliği taşıyor.” dediler.
Korona virüs kurallarının titizlikle uygulandığı hanımeli pazarında yer almak için kadın olmak ve Aksaray Belediyesine başvuru yapmak yeterli oluyor.