Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Anahtar Kelimeler: LATİF EMEKLİ PARKI AÇILIŞA HAZIR GELDİ
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


LATİF EMEKLİ PARKI AÇILIŞA HAZIR HALE GELDİ

LATİF EMEKLİ PARKI AÇILIŞA HAZIR HALE GELDİ


Aksaray Belediyesi Kurtuluş Mahallesi Latif Emekli Caddesinde başlattığı yeni parkı tamamlayarak açılışa hazır hale getirdi.  
Vatandaşların aileleri ile birlikte rahat bir nefes almaları için şehrin birçok noktasına yeni nesil parklar kazandıran Aksaray Belediyesi Latif Emekli Caddesinde 5 Bin 900 Metrekarelik alan üzerinde yeni bir parkı hayata geçirdi. 
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yaptığı yeni parklar her yaş grubuna hitap edebilecek biçimde dizayn ediliyor. Latif Emekli Caddesindeki yeni parkta, 2021 yılı içerisinde hayata geçirilen 10 yeni parkta olduğu gibi farklı oyun gruplarına ve sosyal donatı alanlarına yer verildi. 
Latif Emekli Caddesine yeni yapılan parka 11 adet kamelya yerleştirildi. Oturma bankları, spor alanları, çocuk oyun setleri ile park vatandaşların ihtiyacını tam olarak karşılayabileceği şekilde hayata geçirildi. Parklarda güvenliği önemseyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, parkın günün her saatinde vatandaşlara hizmet vermesi için tüm noktalarında ışıklandırma çalışması yaptı. 
Şehrin adını yeşil Aksaray sloganı ile tekrar özdeşleştirmeye yönelik çalışmalar yapan Başkan Dinçer, Latif Emekli Caddesinde yeni yapılan parkta 120 adet, dişbudak, karaçam, armut ve şeker akçaağacının toprakla buluşturulmasını sağladı. 
Kurtuluş, Bahçeli ve Laleli Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi ile kullanabileceği yeni parka 570 metre uzunluğunda yapılan yürüyüş yolunun zemini kauçuk kaplama ile yapıldı. 
Aksaray Belediyesi, Latif Emekli Caddesine kazandırdığı yeni parkında yapımını tamamlayarak şehir genelinde park sayısının 261’e yükselmesini sağladı. Yeni park yapımlarının devam edeceğinin bilgisini Paylaşan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, mevcutta bulunan 261 parkın bakımlarının sürekli Belediye ekiplerince yapıldığını duyurdu.