Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Anahtar Kelimeler: Malına Zarar Vermek Şehre İhanettir
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Vedat Altınsoy
19.04.2021 21:00:06
Maalesef ahlaklı gençler yetiştirelim derken, holiganlar kapladı her tarafı. Amaçsız, hoşgörüsüz, köşe dönmeci gençlik yetiştirdik. Okullarımızda gençler katı kurallarla kuşatılmış, özgüvenden uzak eğitiliyor. Özgür fikirleri tartışabilecek ortamlar yasaklarla çevrili. İnançlı gençler yetiştirelim derken, bugünkü ortamı yarattık.

Kamu Malına Zarar Vermek Bu Şehre İhanettir

Kamu Malına Zarar Vermek Bu Şehre İhanettir

Aksaray Belediyesi tarafından Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallerinin kavşak noktasında hayata geçirilen kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesisine kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından zarar verildi.

Aksaray Belediyesi yetkilileri inşaat çalışmaları tamamlanarak yakın bir zamanda açılışını yapacakları Kapalı semt pazarı içerisindeki sosyal donatı alanlarına ve duvarlarına zarar verildiğini duyurdu.

Kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesiste inşaat çalışmaları ve iç dizayn çalışmaları tamamlanmıştı. Yakın bir zamanda açılışının yapılması planlanıyordu. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin açılışa kısa bir zaman kala maddi hasarlı zarar vermek amacı ile kapalı semt pazarının kapılarını kırarak içeri girdikleri tespit edildi. Duvarlara yazıların boyanması ve kırılan basketbol potalarının onarılması için Belediye ekipleri çalışma başlattı. 

Bu tür mekanların kamuya ait mekanlar olduğunu ve toplum yararı için Belediye tarafından hayata geçirildiğini belirten yetkililer bu alanlara zarar vermenin topluma zarar vermek olduğunu ifade ederek tepki gösterdiler.