Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Kadınım, Güçlüyüm, Haklıyım, Farkındayım

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinlikleri kapsamında TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ‘Kadınım, Güçlüyüm, Haklıyım, Farkındayım’ programı düzenlendi.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda; yaptığı ticari işlerde girişimciliği ile tanınan Neşe Erberk’in konuşmacı olarak katıldığı programa Valimiz Ali Mantı’nın eşi Işıl Mantı Hanımefendi, belediye başkanı eşi Merve Dinçer, Cumhuriyet Başsavcısı eşi Ayşe Cansever, Emniyet Müdürü eşi Fatma Kolcu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının kadın başkan ve üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın girişimciliğine dikkat çekmek için bir program düzenlendiklerini söyledi.

Türk kadının toplumda hak ettiği yere gelmesinin önemini vurgulayan Özan, kadının toplumun en etkili birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu söyledi.

Aksaray’da kadınlara yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Özan, kadınların hayatın her noktasında yer almasını sağlamak için eğitim programları ve çeşitli sosyal faaliyetleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Programda daha sonra Aksaray Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Yasemin Turan Özdemir tarafından ‘Kadın Hakları ve Kadın İstismarı’ konusunda sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

Program mankenlik kariyerinin ardından ticari faaliyetlerde girişimciliği ile tanınan 1983 Türkiye Güzeli, 1984 yılında da Avrupa Güzeli seçilen Neşe Erberk katılımcılara kadın girişimciliği konusunda kendi yaşamından paylaşımlarda bulundu konuşmasının ardından sona erdi.