Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Faruk Ağır 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı

Doğru, tarafsız, kalemini hakikatten ve adaletten ayırmayan bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.
İlimizin güzide basın mensupları, ülke genelinde olduğu gibi Aksaray'da da hepiniz zor şartlar altında, kamuoyunu bilgilendirmek için gece gündüz demeden çalışmaktasınız.
Özellikle ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar yüzünden, ülkemiz genelinde yaklaşık 50'ye yakın yerel gazete kapatılmış, birçok gazete ve yayıncı kuruluş, uyduda olan televizyonlar başta olmak üzere, ekonomik problemler ile mücadele etmektedirler.
Gelişmekte olan ülkelerde ve yaşadığımız illerde gazetecilerin, fikir işçilerinin, basılı ve görsel yayın organlarının çokluğu, o ülkenin ve ilin gelişmesinde çok büyük görevler üstlenmektedir.
Devletin aksayan mekanizmalarını, vatandaşların sesini duyuramadığı sorunlarını; ülkeyi, ili yönetenlere duyurmak, kamuoyunu her alanda doğru bilgilendirmek için çalışan gazetecilere ve yayıncı kuruluşlara muhalif gözüyle bakıldığı bir ülkede yaşamaktayız.
Mevcut iktidarın ülkedeki çok sesliliğe kulak verip ekonomik krizle birlikte ayakta kalma mücadelesi veren basılı ve görsel yayına destek olması gerekirken, maalesef kendi medyasını yaratan bir ortamla karşı karşıyayız.
Oysaki gazeteler, tarafsız eleştiri hakkını sonuna kadar kullanabilen, kamuoyunun yararına çalışan, basın etik ve kuralları çerçevesinde gördüğü yanlışları yetkililere anlatan, kamu görevi yapan kurumlardır. İYİ Parti iktidarıyla birlikte gazeteciler, hak ettiği itibarı ve desteği alacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, zor şartlar altında her türlü tehdide, mobbinge maruz kalarak, işini yapmaya çalışan tüm basın kuruluşlarında çalışan emekçi gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, hepinize başarılar diliyorum.