Doğru Tercih Geleceğinizi Belirler
Kitap Konağının ve Millet Kıraathanesinin Kapıları Kitapseverlere Açılıyor
45 Kilometrelik Asbest Boru Değişti Hedef 108 Kilometre
ASÜ’DEN İKİ ÖĞRENCİ STAR DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI
MÜSİAD AKSARAY’DAN GENEL SEKRETER ÇELİK’E ZİYARET
GELİRDE ADALET İÇİN SEYYANEN ZAM YAPILMALI, VERGİDE ADALET İÇİN ORAN SABİTLENMELİ, MATRAH ARTMALI
Aksaray Jandarması Yaya Geçitlerinde Denetim Yaptı
BİXİ'nin Maşallahı Var Yine Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Vermedi
Aksaraylı Gençler Teknofest’te Yeteneklerini Sergileyecek
Aksaray'da Şehitlik Yolu Güzergâhı Dekoratif Türk Bayrağı İle Donatıldı
Aksaray'da 24 adet yem karma makinesi çiftçilere teslim edildi
Kar Yağışı Aksaraylıların Yüzünü Güldürdü
AKSARAY BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR
EKPSS (Engelli Kamu Personeli) Tercihler Açıklandı
Ortaköy'de meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


İL JANDARMA KOMUTANLIĞININ AKSARAY’IN TARİHİ DEĞERLERİ DUYARLILIĞI

İL JANDARMA KOMUTANLIĞININ AKSARAY’IN TARİHİ DEĞERLERİ DUYARLILIĞI

* Aksaray il Jandarma komutanlığı il hizmet binası girişine koydurulan ilimizin önemli tarihi ve turistik  yerlerinin panolarıyla görev yerini özümseme samimiyeti ete kemiğe büründürülmüş.!!! erkez ilçemizle ilimize bağlı ilçelerin merkezleri haricinde kalan toplam alanı il yüz ölçümünün%92’sini ve nüfusun ise %33’ünü oluşturan belde, köylerle mezralardan oluşan il kırsalının  asayiş ve güvenliğinin yanında kırsalda bulunan gurup köy ana yollarıyla birlikte görevlendirilen karayollarında da  Polisle veya müstakil olarak trafik denetimi görevini de fedakarlıkla7/24 esasına göre yapan Aksaray İl Jandarma komutanlığı ana binası girişine konan ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gösteren panolarla da görev  yerinin nasıl özümsendiği ete kemiğe büründürülmüş!!! 

   Konya yolu E.90 yolu kenarında bulunan il Jandarma komutanlığı binasının karayoluna bakan ana girişindeki il komutanı makamına çıkan girişe” Darısı diğer kamu kurumlarının başına” dedirten panolar görenlerin içini aydınlatıyor.!!! 

  Komutanlık binasının ana giriş kapısından itibaren sırasıyla Aksaray’ın simgelerinden olan Hasandağı, yanına dünyanın istenerek eğri yapılmasına rağmen 800 yıldır ayakta olan tek yapısı olarak bilinen Selçuklu eseri Eğri Minare, ilimizin ve ülkemizle dünyanın en büyük oyma katedrali olan Selime kasabasındaki aynı isimle anılan Katetral. 

 Yanına ilimiz turizminin en önemli yerlerini oluşturan vadilerden Soflar vadisinin yanında bir birine adeta zincirin halkası gibi bağlı olan Manastır, Ilısu zincir halkasının 3.sünü ve en büyüğü ile derini olan tarihle tabiatın birleştiği yeryüzünün en uzun vadisi olan Ihlara vadisinin. 

 Ihlara vadisinin yanında ilimizde bulunan 4 Kervansarayın en büyüğü olmasının yanında ülkemizin de en büyük Kervansarayı olan Sultan Hanı’nın, yarısına yakını ilimiz sınırları içinde bulunan ülkemizin en büyük 2. Gölü ve en büyük Tuz gölü olan göçmen kuşların ve özellikle flamingoların göçlerinde geçiş ve konaklama  yeri olarak kullandıkları Tuz Gölü’nün. 

   Aksaray’ın en büyük ve en eski Camisi olan 1071 yılında Malazgirt zaferiyle milletimize Anadolu’nun kapılarının açılmasından takriben 50 yıl sonra yapılan ve daha sonra ise Karamanoğlu İbrahim Bey tarafından yeniden yapılırcasına onarılan Ulu Caminin bulunduğu panoları ile adeta Aksaray il tanıtım bürosu işlevi görevi yerine getiriliyor. Haber Ali Genç