Aksaray

07.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:57
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


İl Başkanı Altınsoy, “Kızılay, Yardımlaşmanın, Tarafsızlığın Ve Barışın Simgesidir”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Dünyanın neresinde ve hangi milletten olursa olsun, dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün mazlumların ve mağdurların imdadına koşan Türk Kızılayı, acizlerin, düşkünlerin ve muhtaçların yaralarına merhem olmaktadır” dedi.

Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Vakıf medeniyetimizin, şefkat ve merhamet duygularımızın tezahürü olan Kızılay, aziz milletimizin yüz akı kuruluşlardan biri olarak, insani yardım faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir” açıklamasında bulundu.

Dünyanın en köklü ve en güçlü yardım kuruluşlarından olan Türk Kızılay’ı, tarafsızlığın ve barışın simgesi olduğunu işaret eden İl Başkanı Altınsoy, “Yüksek insani değerlere sahip kültürümüzde Türk Kızılay’ı milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Milletimiz için aynı zamanda bir övünç vesilesi olan Kızılay, milletimizin paylaşma ve dayanışma duygularını arkasına alarak savaşta, doğal afetlerde ve diğer koşullarda zorluk yaşayan insanların yanında olmaya dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecektir. Bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün faaliyetlerde Türkiye’nin gücünü ve yardımseverliğini başarıyla gösteren Kızılay, inanıyorum ki bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye ve dünya barışına katkı sağlamaya devam edecektir. Bu düşüncelerle insanlığa hizmet etmeyi kendilerine şiar edinen Kızılay gönüllülerini ve hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.