Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Hemşehrimiz Polis Yüksel Demirci Hayatını Kaybetti

Hemşehrimiz Polis Yüksel Demirci Hayatını Kaybetti

Ayrancılar´da yaşayan Demirci Ailesi´nin hayatı, polis olan aile reisi Yüksel Demirci´nin iki yıl önce görev sırasında düşerek bilincini kaybetmesiyle karardı. Aslen Aksaray İli Ortaköy İlçesi  Ozancık köyü nüfusuna kayıtlı olan,Ayrancılar´da yaşayan Demirci Ailesi´nin hayatı, polis olan aile reisi Yüksel Demirci´nin iki yıl önce görev sırasında düşerek bilincini kaybetmesiyle karardı. Görevi sırasında başına gelen olayla bilincini kaybeden polis memuruna iki yıl sonra kök hücre tedavisi ile iyileşme imkanı doğdu. Ancak bu tedaviyi olabilmesi 100 bin lira para gerekiyordu. Varını yoğunu Yüksel Demirci´nin bakım masraflarına harcayan Demirci Ailesi´nin bu parayı karşılama imkanı bulunmuyordu. Demirci Ailesi, kök hücre tedavisi için hayırseverlerin yardımı ile tedavisi devam etti.

DURAN KALBİ YARIM SAAT SONRA ÇALIŞTI
İki yıl önce Konya´da görev yapan Yüksel Demirci, Türkiye ? İzlanda milli maçında görevi sırasında düşerek kafasını çarptı. O sırada bilinci kapanan ve kalbi duran Demirci´nin kalbi yaklaşık yarım saat sonra yeniden çalıştırılabildi. Ancak o günden sonra bir daha gözlerini hiç açamayan Demirci yatağa mahkum kaldı. Eşinin bakımını üstlenen Aynur Demirci, evini yoğun bakım ünitesine dönüştürerek eşine gözü gibi baktı. Kök hücre tedavisi için başvuru yapan Demirci´nin başvurusu kabul edildi ancak bu kez maddi sorun ortaya çıktı. Kirada oturan ve parasının büyük kısmını eşinin bakım masraflarına harcayan Aynur Demirci iki de çocuk okutuyor.

Eşinin geçirdiği kaza hala incelemede olduğu için tazminat alamayan Aynur Demirci, kök hücre tedavisi için hayırseverlerin yardım aldığı yardımla tedavisini devam ettirdiği eşi Yüksel Demirci malesef bugün hayata gözlerini yumdu. 

Aslen Aksaray İli Ortaköy İlçesi Ozancık köyü nüfusuna kayıtlı olan Yüksel Demirci´nin cenazesi yarın İzmir Torbalı Ayrancılar Bahçelievler Camisinde öğle namazına müteakiben toprağa verilecektir.

HABER:SAVAŞ YILMAZ