Gönül Dostları Ailesi 10.Yılını Coşkuyla Kutladı

Gönül Dostları Ailesi 10.Yılını Coşkuyla Kutladı

Gönül Dostları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Gönül Dostları Spor Kulübü tarafından 10.yıl kutlama programı düzenlendi.

Programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, GSİM İl Müdürü Cüneyt Alkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk, Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şube Başkanı Murat Günaydın, Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Başkan Yardımcısı Saadettin Akçı,As Başkan Ensar Kurt ile yaklaşık 600 engelli ve ailesi katıldı.

Gönül Dostları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu ve Gönül Dostları Spor Kulübü Başkanı Cem Elibol yaptığı açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a özel çocuklara verdiği destekten dolayı Teşekkür ederek şu görüşlere yer verdi

?2006 Yılında heyecanla başladığımız eğitim ve spor çalışmalarımıza 2016 yılında da aynı heyecanla devam etmekteyiz.

Biz eğitim çalışmalarının sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle desteklendiği zaman daha başarıya ulaşacağına inanan bir ekibiz.

Bu nedenle ilk günden itibaren kurumumuzun açılış çalışmalarını takip ederken bir yandan da kulübümüzün açılış çalışmalarını tamamladık.

Eğitim çalışmalarımızda dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri takip ettik, hizmet içi çalışmaları ile sürekli kendimizi yeniledik.

Dünyadaki engelli oranı ülkenin gelişmişlik düzeyine bakılmaksızın nüfusun %10 ile %12 arasında değişmektedir. Değişen sadece yaşam kalitesidir.

Bizler engelli kardeşlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için özel eğitim kurumunda eğitim, spor kulübünde kültürel sosyal ve sportif alanlarda faaliyet göstererek yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Cumhurbaşkanımızın sitesinde yayınlanan bir araştırmaya göre toplumun %70´i engellilere her türlü yardımın yapılmasını istemekle beraber aynı ortamda yaşamak istemektedir. İnşallah bu ön yargıyı birlikte kıracağız.

Özellikle zihin engelli yavrularımız dinen mükellef sayılmamaktadırlar. Mükellef olmayan bir birey inşallah cennette yerini alacaktadır.

Şuan cenabı Allah´ın cennetle müjdelediği yavrularla berabersiniz. Annelerinin haklarında hiç bahsetmiyoruz bile. Allah bizleri cennetlik kardeşlerimize komşu etsin.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bu çocuklara özel ilgi ve desteğinden ötürü özellikle teşekkür ediyoruz. Allah başımızdan eksik etmesin.?

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise konuşmasında ?Biz sizler için ne yapsak azdır? diyerek şunları söyledi ? Biz göreve geldiğimizden beri yaklaşık 2,5 sene oldu. Bu süre zarfından elimizden geldiği ve gücümüz yettiği kadar sizlerle beraber olmaya çalıştık. Sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve bir nebzede olsa çorbada tuzumuz olsun demek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da bunun gayretinde olacağız. Gönül Dostları Spor Kulübünün 10. yıl kutlamaları için yaptığı çalışmalarla gurur duydum. Cem bey ve ekibi hiç durmadan yeni şeyler üretiyorlar. Allah güç kuvvet versin ve yardımcıları olsun. Sizler hakikaten cennetliksiniz. Böyle çocuklarımıza bakabilmeniz, onlara sabırla ve imanla bu noktaya getirebilmeniz hakikaten önemlidir. Dışardan belki konuşmak kolay oluyor ama sizlerin bu zorluğu sevginizle ve onlarla olan muhabbetinizle aştığınızı ben yakinen biliyorum. Bu arada çocuklarımızla birçok programı birlikte yapmanın mutluluğunu duyuyorum. Ne kadar işimiz gücümüz olsa da hepsini bir kenara bırakıp sizlerle beraber olmak bizler için bir onurdur. Gönül Dostlarımıza yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.?

Yapılan konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı´ya Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın tarafından özel çocuklara sağladığı katkılardan dolayı Teşekkür plaketi verildi.

Güncel 1.09.2016 13:52:41 1537 0
 • Pazartesi 33.9 ° / 17.7 ° Açık hava
 • Salı 33.7 ° / 20.9 ° Açık hava

Aksaray

15.08.2022

 • İMSAK 04:19
 • GÜNEŞ 05:51
 • ÖĞLE 12:53
 • İKİNDİ 16:40
 • AKŞAM 19:46
 • YATSI 21:11
 • BIST 100

  2.864%-0,15
 • DOLAR

  17,9595% 0,12
 • EURO

  18,4190% -0,61
 • GRAM ALTIN

  1.034,8% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1707,42% 0,20
Ücretli çalışan yıllık yüzde 6,3 arttı
MSB teknik heyeti F-16 görüşmeleri için ABD'de
TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı... İşsizlik oranı yüzde 10,6 oldu
Bakan Dönmez, 2. Abdülhamid Han Türbesi'ni ziyaret etti
Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenler unutulmadı
Hububatta üreticinin yüzü güldü
81 ilde dev uygulama! 30 gözaltı, 906 aranan şahıs yakalandı
Elektronik izleme dünyaya örnek oldu
YKS yerleştirme sonuçları açıklandı
Diyarbakır Bağlar'ın karatecilerinden madalya rekoru
‘Tıbbî Bitkiler Bahçesi’ hayran bırakıyor
Meteoroloji’den 16 ile kuvvetli uyarı! Türkiye’de bugün hava nasıl olacak?
Tarım Kredi marketlerinde indirim bugün başlıyor
16 il için 'kuvvetli' uyarı!
Türkiye'den Mısır'a taziye
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri